Jesteś tu: Strona główna Porady Artykuł

Domowe sposoby na kamień

Dodano: 25 marca 2010, 0:05 Autor:

To co mamy w kuchni i apteczce może być skuteczniejszym środkiem do usuwania kamienia w łazience niż najdroższe preparaty z supermarketów. Warto więc spróbować domowych sposobów.
Domowe sposoby na kamień

Warto wiedzieć

Jeśli zechcecie nadal używać środków konwencjonalnych, pamiętajcie po czyszczeniu, przed spłukaniem zamknąć klapę od toalety. W ten sposób chemikalia - a szczególnie chlor - nie będą roznosiły się w powietrzu.

Aby usunąć kamień z muszli klozetowej wystarczy wlać do niej szklankę białego octu, a następnie dorzuć garść sody oczyszczonej. Mieszanina będzie "buzować” przez 10-15 minut, następnie wystarczy porządnie wyszorować szczotką muszle i spłukać ją kilkakrotnie.

Prostym środkiem czyszczącym jest także boraks - do kupienia w każdej aptece, którego pół szklanki należy wsypać bezpośrednio do muszli, a następnie przetrzeć ją szybko szczotką i nie spłukując pozostawić na noc.

Podziała także witamina C. Wystarczy wrzucić na noc do muszli dwie 1000 miligramowe musujące tabletki, albo mieszankę sporządzoną z 2 łyżek kwasku cytrynowego i 2 łyżki sody oczyszczonej. Rano wyszorować muszlę i spuścić wodę - w ten sposób zlikwiduje się osad zgromadzony poniżej poziomu wody.
Aby usunąć kamień z kranu, warto położyć ścierkę nasączoną gorącym octem na miejsce, które chcemy oczyścić. Taki kompres pozostawiamy na jakąś godzinę, a następnie przecieramy i delikatnie ścieramy osad.

Czytaj więcej o:
  • kamień
  • sprzątanie
  • toaleta
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.