Udało się podpisać umowe na 107 kilometrów kanalizacji

Dodano: 29 kwietnia 2010, 12:40 Autor:

To był prawdziwy... rzut na taśmę. W ostatniej chwili podpisano umowę o dofinansowanie projektu z zakresu gospodarki wodno-ściekowej o wartości ponad 122 milionów złotych
W uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie projektu wzięli udział (od lewej): Jan Śliwa, Stanisław Rybak, Andrzej Zoch, Adam Bodzioch, Marzena Okła-Drewnowicz, Danuta Taw, Marian Książek, Ryszard Żołyniak.

W uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie projektu wzięli udział (od lewej): Jan Śliwa, Stanisław Rybak, Andrzej Zoch, Adam Bodzioch, Marzena Okła-Drewnowicz, Danuta Taw, Marian Książek, Ryszard Żołyniak. (fot. fot. Jacek Wójcik)

Adam Bodzioch, burmistrz Kazimierzy Wielkiej:

- To duży i trudny w realizacji projekt. Dla mnie osobiście to wspaniały prezent w przeddzień jubileuszu 20-lecia powstania odrodzonych samorządów.

Projekt ma charakter ponadregionalny. Obejmuje swoim zasięgiem cztery gminy z dwóch województw: Kazimierzę Wielką i Działoszyce ze Świętokrzyskiego oraz Koszyce i Szczurową z Małopolskiego.

W ciągu najbliższych czterech lat ma zostać wybudowanych 107 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej. Do tego blisko 67 kilometrów wodociągów, zaplanowano również budowę bądź modernizację trzech oczyszczalni ścieków.

MILIONY Z BRUKSELI

Projekt nosi długą nazwę: "Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno-ściekowej na terenie Związków Międzygminnych Nidzica i Nida 2000 ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013”. Dotyczy aglomeracji powyżej 15 tysięcy mieszkańców.

Beneficjentem pomocy jest Związek Międzygminny Nidzica, z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej. Instytucją wdrażającą - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Całkowity koszt zadania oszacowano na 122.599.676 złotych i 12 groszy. Dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej wynosi 75.338.737,91 zł.

2010-2014

Projekt zakłada budowę kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 107,21 km oraz sieci wodociągowej (66,57 km). Zostaną zmodernizowane oczyszczalnie ścieków w Kazimierzy Wielkiej i Szczurowej, powstanie ponadto nowa oczyszczalnia ścieków w Dziekanowicach.

Zakończenie inwestycji przewidziano na grudzień 2014 roku. Do wybudowanej sieci kanalizacyjnej ma zostać podłączonych 6708 osób, do wodociągów - 1636 mieszkańców.

Parafki na dokumentach złożyli: Danuta Taw, Ryszard Żołyniak, Marian Książek i Andrzej Zoch.

Parafki na dokumentach złożyli: Danuta Taw, Ryszard Żołyniak, Marian Książek i Andrzej Zoch. (fot. fot. Jacek Wójcik)

WYŚCIG Z CZASEM

Prace nad przygotowaniem wniosku trwały długo. Ostatnie tygodnie to była prawdziwa nerwówka, wyścig z czasem. Ale wysiłek sowicie się opłacił. Niemal w ostatniej chwili, "za pięć dwunasta”, podpisano akt umowy o dofinansowanie projektu.

Miało to miejsce w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach. Ze strony beneficjenta podpisy na dokumencie złożyli: prezes ZM Nidzica Marian Książek, członek zarządu Jan Śliwa oraz główna księgowa Danuta Taw. Fundusz reprezentowali prezes Ryszard Żołyniak i wiceprezes Andrzej Zoch. W skromnej uroczystości wzięli udział poseł Marzena Okła-Drewnowicz, burmistrz Kazimierzy Wielkiej Adam Bodzioch, wójt Koszyc Stanisław Rybak oraz zaproszeni goście.

NASI W CZOŁÓWCE

Dokumenty z Kielc trafiły już do Warszawy. Po podpisaniu umowy nasz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska znalazł się w ścisłej krajowej czołówce, jeśli chodzi o wykorzystanie funduszy unijnych.

- Projekt ten ma duże znaczenie dla mieszkańców. Przyczyni się również do podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej regionu, poprawy stanu środowiska naturalnego - podkreśla Andrzej Zoch.

Czytaj więcej o:
  • kanalizacja
  • kazimierza
  • wodociągi
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.