Medale i puchary na badmintonowych mistrzostwach w Tarnobrzegu

/PISZ/
Finaliści turnieju singla, zawodnicy Trójki Tarnobrzeg Szymon (z lewej) i Tymoteusz Malik ze swoim trenerem, a jednocześnie tatą Piotrem Malikiem. Piotr Szpak
Szymon lubi złoto, albo raczej złoto lubi Szymona - tak można skomentować wyniki Mistrzostw Podkarpacia Młodzików WILSON CUP w badmintonie, które rozegrane zostały w tarnobrzeskiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na starcie zawodów stanęło 40 najlepszych młodych sportowców z pięciu klubów Podkarpacia, aby rywalizować w pięciu kategoriach gier.

Najliczniejszą była gra pojedyncza chłopców a finał został wewnętrzną sprawą braci Szymona i Tymoteusza Malików z Uczniowskiego Klubu Sportowego Trójka Tarnobrzeg.
Po zaciętym pojedynku zwyciężył Szymon Malik, który drugi raz stanął na najwyższym stopniu podium z Wiktorem Salamonem w kategorii gry podwójnej. Podobnym wynikiem zakończyła udział w turnieju Katarzyna Słomba z Volantu Mielec, która złote medale zdobywała w grze pojedynczej i w grze mieszanej z klubowym kolegą Karolem Mączyńskim.
Pierwsze miejsce w grze podwójnej dziewcząt zdobyły zawodniczki MKS Stal Nowa Dęba Jolanta Paduch i Maria Horodeńska.

Wszyscy medaliści poszczególnych gier zostali nagrodzeni dyplomami, medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez firmę Wilson.
Wyniki: singiel dziewcząt: 1. Katarzyna Słomba (Volant Mielec), 2. Agnieszka Szymaszek (Orbitek Straszęcin), 3. Patrycja Kopeć (Stal Nowa Dęba); singiel chłopców: 1. Szymon Malik, 2. Tymoteusz Malik (obaj Trójka Tarnobrzeg), 3-4. Igor Iwański i Karol Mączyński (Volant Mielec); debel kobiet: 1. Maria Horodeńska/Jolanta Paduch (Stal Nowa Dęba), 3-4. Natalia Książek/Justyna Kiełbasa, Karolina Dziekan/Wiktoria Kapinos (wszystkie Volant Mielec); debel chłopców: 1. Szymon Malik/Wiktor Salamon (Trójka Tarnobrzeg), 2. Patryk Kopeć/Ernest Ścipień (Stal Nowa Dęba), 3-4. Igor Iwański/Marek Reguła, Dawid Piątek/Konrad Rożniał (wszyscy Volant Mielec); mikst: 1. Karol Mączyński/Katarzyna Słomba (Volant Mielec), 2. Patryk Kopeć/Jolanta Paduch, 3-4. Ernest Ścipień/Maria Horodeńska (Stal Nowa Dęba), Mateusz Nowak/Daria Rybińska (Volant Mielec).