Serwis jest częścią Echo Dnia
Jesteś tu: Strona główna KULTURA KULTURA - ARCHIWUM ZAPOWIEDZI Artykuł

Dla piechurów - długodystansowców. Z kieleckiej Karczówki do Sielpi - Konecka 50-tka

Dodano: 3 czerwca 2010, 10:23 Autor:

Piechurów, którzy lubią wyzwania, konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego zaprasza na 18. Konecki Maraton Pieszy na 50 kilometrów.
Dla piechurów - długodystansowców. Z kieleckiej Karczówki do Sielpi - Konecka 50-tka

Zgłoszenia

Zgłoszenia wraz z wpłatą wpisowego w kwocie 50 złotych (członkowie PTTK 45 złotych po okazaniu legitymacji z opłaconą składką za 2010 rok), przyjmowane będą w Biurze Maratonu - Końskie, ulica Partyzantów 1, telefon 41-372-31-70 do 14 czerwca. - Przyjmujemy zgłoszenia również w terminie późniejszym, także na starcie imprezy, lecz wówczas nie gwarantujemy otrzymania wszystkich świadczeń - mówi kierownik biura Zbigniew Gontek.

Wystartujemy z kieleckiej Karczówki, skąd dotrzemy do Sielpi. Rajd odbędzie się 19 czerwca.
Poznanie walorów turystycznych ziemi kieleckiej i koneckiej, propagowanie turystyki pieszej jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i sprawdzenie swych sił na długim dystansie to najważniejsze cele imprezy.

Spotkanie uczestników imprezy odbędzie się w Końskich, przy siedzibie PTTK przy ulicy Partyzantów 1, w sobotę, 19 czerwca o godzinie 6.30. Stamtąd autokarami przejedziemy do Kielc pod klasztor na Karczówce, gdzie o godzinie 8. wyruszymy na szlak.

Trasa o długości 50 kilometrów przebiegać będzie szlakami turystycznymi i oznakowaną przez organizatorów trasą z Kielc przez Karczówkę, Górki Szczukowskie, Bobrzę, Przyłogi do Sielpi. Wędrowcy na dotarcie na metę w Sielpi w Ośrodku Wypoczynkowym Morena przy ulicy Staszica 15, będą mieli 14 godzin. Dokładny opis wraz z mapką trasy otrzyma każdy uczestnik przy weryfikacji. Meta będzie czynna od godziny 14. Uroczyste zakończenie Maratonu z wręczeniem nagród odbędzie się w niedzielę 20 czerwca po śniadaniu, około godziny 10.30.

Jak mówią organizatorzy, maraton jest ogólnodostępną indywidualną imprezą turystyczno - rekreacyjną. Trasa marszu wymaga jednak od uczestników dobrej zaprawy w turystyce pieszej. Uczestnikiem imprezy może być każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada dobry stan zdrowia. W drodze wyjątku do udziału w maratonie mogą być dopuszczone osoby niepełnoletnie, pod warunkiem złożenia przez ich prawnego opiekuna pisemnego oświadczenia w Biurze PTTK oraz sprawowania przez niego opieki nad nieletnim podczas trwania całej imprezy.

W poprzednim roku w 17. "Koneckiej 50-tce” wzięło udział ponad 140 wędrowców, wśród których byli i nastolatkowie, jak 12-letni Sebastian Skoczek ze Skoczowa koło Kielc, jak i panowie, którzy ukończyli 70. rok życia.

- W tym roku mamy nadzieję na podobną frekwencję - mówi Wojciech Pasek, prezes koneckiego PTTK. - Już zapisała się 30-osobowa grupa Słowaków oraz wędrowcy z odległych miast Polski.

.- W ramach wpisowego zapewniamy nocleg w dniu w domku turystycznym z pościelą i węzłem sanitarnym. Dla osób zamiejscowych istnieje możliwość otrzymania dodatkowych noclegów w Sielpi w przeddzień i po zakończeniu imprezy w cenie po 25 zł, pod warunkiem dokonania adnotacji na karcie zgłoszenia lub telefonicznej rezerwacji w Biurze PTTK.
A co otrzymamy oprócz noclegu? - Dyplomy, medale, znaczki okolicznościowe, ognisko z pieczoną kiełbasą, napoje, śniadanie w niedzielę - odpowiada kierownik biura PTTK w Końskich Zbigniew Gontek. - Każdy też weźmie udział w losowaniu upominków.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Festyn przeciw nałogom w Końskich

Najczęściej czytane
Brak ankiety.
Galerie
  • Świętojanki w Suchedniowie
  • Otwarcie wystawy "EX THESAURO UNIVERSITATIS” w Zamku Królewskim w Sandomierzu
  • Wystawa "Przedwiośnie" w BWA w Kielcach
  • Dni Sędziszowa
  • Brathanki w Bliżynie
  • Truskawkowa Niedziela w Sandomierzu

Informacje z Twojego powiatu

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.