W Kozienicach jak nad morzem...Jodu mają pod dostatkiem

Dodano: 8 lipca 2010, 17:00 Autor:

Masz astmę oskrzelową, przewlekłe nieżyty nosa i gardła lub cierpisz na nadciśnienie tętnicze? Skorzystaj z oferty Krytej Pływalni Delfin, gdzie uruchomiono tężnię solną.
Pomieszczenie, w którym znajduje się tężnia, zostało specjalnie przygotowane. Przy relaksacyjnej muzyce i blasku świec można się świetnie zrelaksować tak, jak to robią pani Małgorzata i Dominika.

Pomieszczenie, w którym znajduje się tężnia, zostało specjalnie przygotowane. Przy relaksacyjnej muzyce i blasku świec można się świetnie zrelaksować tak, jak to robią pani Małgorzata i Dominika. (fot. fot. Łukasz Wójcik)

- Solanka spływa po gałęziach tarniny. Za jakieś pół roku pojawią się tam nawisy solne – pokazuje pani Małgorzata Gmielewska.

- Solanka spływa po gałęziach tarniny. Za jakieś pół roku pojawią się tam nawisy solne – pokazuje pani Małgorzata Gmielewska.

Centrum Odnowy Biologicznej może się pochwalić sauną egipską, łaźnią parową i basenem do hydromasażu. Teraz do oferty dołączyła jeszcze tężnia solna.

- Pomysł na uruchomienie przyszedł praktycznie sam z siebie. Podczas wizyty na innym basenie zauważyliśmy taką i postanowiliśmy zamontować u nas. Po trzech dniach, od momentu rozpoczęcia prac montażowych, wszystko było gotowe do uruchomienia – opowiada Sławomir Wach, kierownik Wydziału Sportu.

DAWKA JAK NAD MORZEM

Tężnia ma właściwości lecznicze. Przebywając w niej w trakcie 45 minutowego seansu wchłaniamy taką dawkę jodu, jak w trakcie trzydniowego pobytu nad morzem, kiedy w powietrzu znajduje się zwiększona ilość jodu.

- Specyficzny mikroklimat uzyskiwany w pomieszczeniu w pełni umożliwia wykorzystanie wszystkich mikroelementów obecnych w powietrzu – zachwala właściwości tężni kierownik.

BĘDĄ NAWISY SOLNE

Tężnia została umieszczona w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu, gdzie powstaje specyficzny mikroklimat.

- Wokół tężni powstaje aerozol, tworzący specyficzny mikroklimat. Jest to naturalne, lecznicze inhalatorium, które charakteryzuje się szczególnymi walorami zdrowotnymi. Tak powstały mikroklimat jest bogaty w związki jodu i jest zbliżony do mikroklimatu morskiego.

Po kilku miesiącach w tężni pojawią się cieszące oko nawisy solne.

- Solanka pompowana jest w obiegu zamkniętym i spływa w dół po gałązkach tarniny. Na nich rozbijają się krople wody, które parują, podobnie jak rozbryzgujące się fale morskie. Przewidujemy, że za około pół roku na gałązkach pojawią się ciekawe nawisy solne – mówi kierownik.

Czytaj więcej o:
  • jod
  • Kozienice
  • morze
  • Pływalnia Delfin
  • tężnia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy powiat kozienicki może rozwinąć się gospodarczo?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 37.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.