Świętokrzyskie | Radomskie

Twoje miasto

Jesteś tu: Strona główna Jedzenie i zabawa Jedzenie i zabawa - Artykuły - Hotele Artykuł

Nowy hotel w Kielcach powstanie w środku lasu. Zobacz, jak będzie wyglądał (zdjęcia)

Dodano: 14 lipca 2010, 12:15 Autor:

Nie ma już śladu po basenie leśnym na Stadionie, a w jego miejscu powstaje Centrum Kongresowo - Sportowe z krytą pływalnią. W następnym etapie inwestycji zostanie wybudowany także drugi basen, pod gołym niebem.

Budowa idzie pełną parą. Stare niecki zostały rozebrane i pojawiły się elementy nowego budynku, który będzie w kształcie litery "U”. Na czterech nadziemnych kondygnacjach właściciel zaplanował wiele atrakcji. – Stawiamy przede wszystkim na sport. W części rekreacyjnej urządzimy pierwsze w Kielcach korty do sguasha, ściankę wspinaczkową o wysokości około 12,5 metra. Basen o wymiarach 12 na 8 metrów powstanie w osobnym budynku, oba połączy przejście pod dachem – informuje Marcin Różycki, menadżer w Leśnym Dworze, odpowiedzialny za budowę. Urządzimy także kręgielnię, billardownię, małe spa, salon masażu i bawialnię dla dzieci.

Pozostałą część budynku zajmie czterogwiazdkowy hotel z restauracją i kawiarnią, ze 104 pokojami i 208 miejscami noclegowymi oraz kilka sal konferencyjnych i jedna balowa. W sumie powierzchnia całego budynku wyniesie 11 tysięcy 500 metrów kwadratowych.

- Otwarcie planujemy w 2013 roku, musimy zrealizować projekt do tego czasu, ponieważ otrzymaliśmy unijne pieniądze na wyposażenie budynku. Musimy je spożytkować w terminie - informuje Ryszard Bińkowski, właściciel nieruchomości.

Dodaje, że w następnym etapie prac, już po 2013 roku planuje wybudować otwarty basen obok krytego.

Dawny basen leśny kupił Ryszard Bińkowski, właściciel pobliskiej restauracji Leśny Dwór oraz piekarni Zloty Kłos. Miasto sprzedało go, ponieważ nie miało pieniędzy na remont przedwojennego basenu. Kupiec znalazł się dopiero na czwartym przetargu, dał za działkę 1,5 miliona złotych. To było 6 lat temu. Nowy właściciel zapowiedział, rozpoczęcie budowy centrum sportowo- hotelowego z basenem w następnym roku, ale szybko przesunął termin inwestycji. – Uznaliśmy, że pilniejsze jest zainwestowanie pieniędzy w rozbudowę piekarni – mówi Ryszard Bińkowski.

Czytaj więcej o:
  • basen
  • kielce
  • leśny
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najczęściej czytane
Brak ankiety.

Informacje z Twojego powiatu

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.