Mieszkańcy ulicy Monte Cassino w Kielcach żyją w tumanach kurzu

Dodano: 22 lipca 2010, 7:30 Autor:

- Od wielu lat obiecują nam, że ulica zostanie wybudowana i nadal nic się nie dzieje. Jak jest sucho tak się kurzy, że nie można oddychać, a jak mokro, to błoto po kolana – poskarżyli się "Echu Dnia” mieszkańcy ulicy Monte Cassino w Kielcach.

Ten problem zgłaszali nam, gdy odwiedziliśmy ich w ramach naszej akcji "Jak tu się mieszka?”. – Od tego kurzu z drogi wszystko jest białe, wystarczy spojrzeć, jak te krzaki przed domem wyglądają! – denerwował się Marian Grzegolec. Wanda Zaród podkreślała, że ludzie sami polewają ulice wodą, żeby się nie kurzyło.

– A jak przejdzie deszcz, to błoto jest takie, że przejść się nie da. Od kilkudziesięciu lat obiecują, że wybudują tę ulicę, a jak jest, to widać – uzupełniał Wiesław Kołodziej. Inni mieszkańcy dodawali, że część mieszkańców ulicy nie ma też kanalizacji.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. – To jest droga gruntowa, którą parę razy do roku poprawiamy. Na każdą interwencję mieszkańców staramy się w jakiś sposób pomóc. Zasypujemy doły, wyrównujemy, ubijamy – zapewniał Zbigniew Wojtyś, kierownik Wydziału Utrzymania i Eksploatacji Dróg w kieleckim MZD.

Czy natomiast Monte Cassino ma szansę zostać ulicą z prawdziwego zdarzenia? – W sprawie jej wybudowania odbyło się już szereg spotkań z jej mieszkańcami. Ostatecznie została ona wprowadzona jako inwestycja miejska. W tej chwili jesteśmy w trakcie projektowania, jak skończymy prace z tym związane, rozpocznie się budowa ulicy Monte Cassino. Najpierw trzeba tam jednak wybudować oczyszczalnię wód deszczowych. Na przełomie tego i przyszłego roku ogłosimy przetarg na realizację tej inwestycji – poinformowała Monika Czekaj, zastępca dyrektora kieleckiego MZD do spraw inwestycji.

Czytaj więcej o:
  • droga
  • kurz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Ile cukru spożywasz w miesiącu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 172.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.