Jesteś tu: Strona główna Radomskie Artykuł

Bo są szpitale i "szpitale". Internautki oceniają lecznice w regionie

Dodano: 3 sierpnia 2010, 20:30 Autor:

Który z nich jest najbardziej przyjazny dla rodzących?

Wynik sondy internetowej

Który szpital jest najbardziej przyjazny dla rodzących?
Tochtermana – 24,3 %
Józefów – 20,5 %
Iłża- 19,7 %
Pionki – 8,8 %
Lipsko – 14,2%
Kozienice – 9,2%
Grójec -3,3 %
Liczba głosów: 239

W poniedziałkowym, papierowym wydaniu "Echa Dnia” opublikowaliśmy raport o oddziałach porodowych w szpitalach w całym regionie.

Temat spotkał się z zainteresowaniem czytelniczek i ich rodzin. Na forum pojawiły się komentarze z wskazówkami gdzie rodzi się najlepiej, najprzyjemniej i komfortowo.

Okazuje się, że w ocenie internautek najlepiej w regionie wypadły szpitale w: Iłży, Pionkach i Lipsku.

W samym Radomiu kobiety podzieliły się na dwa obozy. Jedne chwalą Józefów za warunki: przestronne, czyste sale i łazienki, inne Tochtermana: za opiekę, zaangażowanie personelu, a zwłaszcza położnych.

Pełna informacja o szpitalnych oddziałach ginekologiczno - położniczych w regionie


RADOM

Oddział Położniczo - Ginekologiczny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Tochtermana : na oddziale znajdują się 82 łóżka. Pacjentkami opiekuje się 16 lekarzy, 53 położne i 1 pielęgniarka. Na lekarza prowadzącego przypada 5 łóżek. Średni czas pobytu wynosi 5 dni. W ciągu roku wykonywanych jest 4155 hospitalizacji.

Oddział Położniczo - Ginekologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie : baza łóżkowa: 94 łóżka ginekologiczne i położnicze, 7 łóżek porodowych. W skład oddziału wchodzą cztery pododdziały:

1. Ginekologia - 10 sal trzyłóżkowych ginekologicznych, z czego 2 pooperacyjne z aparaturą do ścisłego nadzoru medycznego; 8 sal 20 łóżkowych odcinka patologii ciąży, wyposażone w aparaturę KTG monitorującą stan matki i płodu połączoną bezpośrednio z gabinetami lekarskimi.

2. Położnictwo Aseptyczne: 7 sal 1-osobowych z łazienką lub z wspólną łazienką na dwie sale, telefonem, TV; 12 sal 20-osobowych. Kobiety po cięciach cesarskich przez pierwszą dobę przebywają w sali 2-łóżkowej. Po porodzie w salach 1- 2-, łóżkowych wraz z dziećmi. 3. Położnictwo Septyczne: sala porodowa 1-łóżkową z systemem monitoringu oraz 6 sal dwuosobowych z telefonem i TV; sala operacyjną do drobnych zabiegów jednodniowych.

4. Trakt Porodowy: 7-łóżkowa sala porodów, gdzie łóżka są oddzielone od siebie ściankami oraz 2 klimatyzowane sale do porodów rodzinnych, umeblowane, z telefonem, wyposażone w łazienkę z wanną. Na trakcie znajduje się także klimatyzowana sala operacyjna do cięć cesarskich. Każde stanowisko jest wyposażone w aparaturę KTG, monitorującą stan matki i płodu.

Jak gdzie, za ile

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny na Józefowie: 2 sale 1-osobowe dla rodzących z podwyższonym standardem. Porody rodzinne (kanapa, osobna łazienka, media, czajnik, drobne przekąski) - 300 złotych; pokój z łazienką - 150 złotych.

Radomski Szpital Specjalistyczny przy ulicy Tochtermana (miejski): sale 1 i 2-osobowe dla rodzących. Porody rodzinne w zależności od ilości rodzących kobiet - bez opłat (należy zgłosić lekarzowi w trakcie przyjęcia). Brak jakichkolwiek opłat dodatkowych.

Szpital w Pionkach: sale o podwyższonym standardzie, poród zwykły - bez opłat, poród rodzinny - 200 złotych.

Szpital w Iłży: sale 2,3 i 4 - osobowe. Porody rodzinne, brak sal o podwyższonym standardzie. W ciągu roku około 300 porodów. Brak jakichkolwiek opłat dodatkowych.

Szpital w Grójcu: 25 łóżek na oddziale, na bloku 3 łóżka porodowe, poród rodziny - 200 złotych, brak sal o podwyższonym standardzie, brak dodatkowych opłat. W ciągu roku około tysiąc porodów.

Szpital w Kozienicach: porody rodzinne - bez opłat, należy zgłaszać lekarzowi tuż po przyjęciu na oddział). Możliwość pobytu w 1- osobowym pokoju - 50 złotych za dobę. Brak dodatkowych opłat. W ciągu roku rodzi się od 600-700 noworodków.

Szpital w Lipsku: 1 sala porodowa, brak sal o podwyższonym standardzie, możliwość porodów rodzinnych, po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem. Brak opłat.

Czytaj więcej o:
  • ciąża
  • dziecko
  • ginekologia
  • poród
  • Radomskie
  • szpital
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Który szpital jest najbardziej przyjazny dla rodzących?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 335.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.