Kasia Solus-Miśkowicz z Cyclo Korony dziewiąta w mistrzostwach świata. Brązowy medal Pauli Goryckiej!

SAW
Katarzyna Solus-Miśkowicz z DEK Meble Cyclo Korony zajęła dobre dziewiąte miejsce w mistrzostwach świata. Fot. Sławomir Stachura
W kanadyjskim Mont-Sainte-Anne rozgrywane są mistrzostwa świata w kolarstwie górskim. W wyścigu zawodniczek do lat 23 na dobrym dziewiątym miejscu uplasowała się Katrzyna Solus-Miskowicz z DEK Meble Cyclo Korony Kielce. Świetnie wypadła inna reprezentantka Polski Paula Gorycka, która zdobyła brązowy medal.

Gorycka od tego sezonu reprezentuje CCC Polkowice, której dyrektorem jest Andrzej Piątek, zarazem trener kadry Polski, ale w minionym sezonie reprezentowała barwy kieleckiej grupy. Jej medal to duże zaskoczenie także dla wywodzącego się z Kielecczyzny trenera Piątka, bo na poprzednich mistrzostwach była siódma.

Złoty medal w Kanadzie wywalczyła Szwedka Alexandra Engen, a druga była Brytyjka Annie Last.

W piątek na trasie w Kanadzie rywalizują młodzieżowcy, a wyścig elity kobiet, w którym wystartuje srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie Maja Włoszczowskiej odbędzie się w sobotę.

Wyniki wyścigu kobiet do lat 23. 1. Alekxandra Engen (Szwecja) - czas 1.30.33; 2. Annie Last (Wlk. Brytania) strata 0.43; 3. Paula Gorycka - 3.04; 9. Katarzyna Solus-Miśkowicz -6.24.