Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Po becikowe tylko do głównej siedziby MOPS-u. Dlaczego?

Dodano: 13 września 2010, 21:30 Autor:

Chcesz złożyć wniosek o becikowe? Możesz to zrobić, ale tylko w głównej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W filiach nawet nie dostaniesz druku...

Jednorazową zapomogę w wysokości tysiąca złotych otrzymują rodzice każdego dziecka, które przychodzi na świat. Jedynym warunkiem jest posiadanie aktu urodzenia. Wnioski wydaje i przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Chociaż w Radomiu jest sześć oddziałów placówki, dokumenty można składać tylko w jednym – w głównej siedzibie przy ulicy Limanowskiego 134.

- To jakiś absurd. Chociaż na moim osiedlu jest oddział MOPS-u, to nie mogę tam załatwić sprawy – bulwersuje się czytelnik. – Co więcej, pracownicy nie wręczyli mi tam nawet wniosku, bo jak się dowiedziałem, zgodnie z zarządzeniem dyrekcji może być on wydawany tylko na Limanowskiego. To przecież jakaś głupota. Po co tak ludziom utrudniać życie? Teraz w siedzibie na Limanowskiego są ogromne kolejki, bo ludzie przynoszą różne wnioski i razem z nimi trzeba czekać na "becikowe”. Nie rozumiem, po co w takim razie są te wszystkie, pozostałe filie – zastanawia się nasz rozmówca.

TYLKO NA LIMANOWSKIEGO

Sprawdziliśmy, że wnioski wraz z dokumentami przyjmowane są rzeczywiście tylko w głównej siedzibie. Zapytaliśmy kierownictwa, czemu obowiązują takie zasady.

- Dotąd ludzie się nie skarżyli. To pierwszy taki sygnał. Wnioski nie są przyjmowane w oddziałach, bo stażyści nie zostali przeszkoleni do ich odbierania - powiedziała nam Teresa Opałka, kierownik działu świadczeń rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. – Jeśli chodzi o dostępność, to można je pobrać również ze strony internetowej. Z tego co wiem, to są one wydawane we wszystkich oddziałach. Być może w tym wypadku miała miejsce jednorazowa sytuacja i po prostu zabrakło wydruków.

Usłyszeliśmy jeszcze, że stania w kolejkach można uniknąć, wysyłając wniosek wraz z dokumentami pocztą.

Sprawdziliśmy, że wzór wniosku można pobrać ze strony http://www.bip.mops.radom.pl/?wnioski=ok

Czytaj więcej o:
  • becikowe
  • MOPS
  • Radom
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czyje imię powinna nosić ulica przy terminalu portu lotniczego w Radomiu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 161.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.