Oskarżony o gwałt i czyny lubieżne na nieletnich odpowiada z wolnej stopy. Bliscy dzieci są oburzeni

Dodano: 29 września 2010, 14:15 Autor:

Sąd postanowił ponownie wezwać biegłą psycholog w sprawie 21-latka z Kielc, oskarżonego o to, że w lipcu ubiegłego roku nad zalewem w Cedzynie dopuścił się przemocy seksualnej wobec dwóch 12-letnich dziewczynek. Mężczyzna odpowiada z wolnej stopy. Bliscy dzieci są oburzeni.

Przypomnijmy - 4 lipca ubiegłego roku nad zalewem w Cedzynie wypoczywały pod opieką dorosłych dwie 12-latki. Dziewczynki na chwilę oddaliły się za potrzebą. Jak później opowiadały, zaatakował je wtedy młody mężczyzna. Na podstawie relacji dzieci policjanci przygotowali portret pamięciowy i zatrzymali 21-letniego mieszkańca Kielc. Prokuratura oskarżyła mężczyznę o gwałt i czyny lubieżne na nieletnich. 21-latek został tymczasowo aresztowany. Opuścił areszt pod koniec lutego.

SĄ OBURZENI

- Dziwi nas to, że oskarżony od kilku miesięcy jest na wolności, bo naszym zdaniem, powinien być w areszcie. Jego zachowanie w sądzie jest okropne. Cały czas się z nas wyśmiewa i zachowuje się prowokująco - mówią oburzeni rodzice jednej z dziewczynek. - Nawet w sali sądowej zachowuje się skandalicznie.

Bawi się telefonem i wszystkich lekceważy, a sąd na to nie zwraca uwagi - dodaje kobieta.
- Sąd uchylił areszt, ponieważ wobec oskarżonego przyjęto inne środki, czyli poręczenie majątkowe, dozór i zakaz opuszczania kraju. Sąd uznał, że zastosowanie tych środków będzie wystarczające, żeby postępowanie przebiegało bez przeszkód ze strony oskarżonego - wyjaśnia Marcin Chałoński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

Zdaniem obrońcy oskarżonego, to, co mówią rodzice nastolatek, jest nieprawdą. - Ci ludzie są zaślepieni tą całą sytuacją i to oni zachowują się prowokująco. Zaatakowali mnie i mojego klienta i mnie wyzywali - mówi mecenas i dodaje, że nigdy nie widział, żeby oskarżony zachowywał się nieodpowiednio.

SĄD WEZWAŁ BIEGŁĄ

Ze względu na dobro dzieci i charakter sprawy proces 21-latka w Sądzie Rejonowym w Kielcach toczy się za zamkniętymi drzwiami. Wczoraj odbyła się kolejna rozprawa. - Sąd postanowił ponownie wezwać biegłą psycholog. Być może wtedy też będą mowy obrońcy i prokuratora - mówi sędzia Marcin Chałoński. Kolejny termin rozprawy wyznaczono na koniec października.

Czytaj więcej o:
  • gwałt
  • molestowanie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Plebiscyt o Dziką Różę. Najlepszy aktor/aktorka sezonu 2014/2015 w teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach to:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 292.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.