Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy tomograf i rentgen cyfrowy w szpitalu na Czerwonej Górze

Iwona ROJEK
W szybkim tempie powstaje  koło szpitala  w Czerwonej Górze  nowoczesny blok operacyjny.
W szybkim tempie powstaje koło szpitala w Czerwonej Górze nowoczesny blok operacyjny. Łukasz Zarzycki
Nowy parking na sto samochodów, nowoczesne drogi dojazdowe, nowy blok operacyjny i sprzęt zaskakują pacjentów Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Rafała w Czerwonej Górze. Lada dzień placówka będzie też wyposażona w wysokiej klasy tomograf i chorzy nie będą musieli jeździć na badania do Kielc.

Dyrektorzy szpitala dwoją się i troją, aby ta placówka świadczyła usługi medyczne na jak najwyższym poziomie.

- Niedawno kupiliśmy dwa cyfrowe aparaty rentgenowskie, które umożliwiają postawienie precyzyjnego rozpoznania i błyskawiczne przesyłanie najlepszej jakości zdjęć do wszystkich klinik na świecie - mówi Jerzy Szebla, zastępca dyrektora ds. medycznych.

- Przygotowujemy też pomieszczenie do zainstalowania tomografu komputerowego, co spowoduje, że chorzy będą mogli być dokładnie zbadani na miejscu i szybciej będzie postawiona właściwa diagnoza. Jesteśmy w trakcie budowy bloku operacyjnego z sześcioma salami zabiegowymi, co znacznie zwiększy ilość wykonywanych operacji. Powstała sala konferencyjna, w której może szkolić się personel.

Wielki plac budowy.

Krzysztof Skowronek, dyrektor szpitala dopowiada, że taki rozwój placówki jest możliwy również dzięki temu, że szpital uczestniczy w ministerialnym programie "Poprawa standardów leczenia operacyjnego i skojarzonego raka płuc".
- Z Minister-stwa Zdrowia otrzymaliśmy w tym roku 316 tysięcy złotych, a w przyszłym dostaniemy 362 tys. zł - informuje dyrektor. - Zarząd województwa zagwarantował nam 15 proc. udział własny szpitala. Nasz szpital teraz to jeden wielki plac budowy. Przebudowaliśmy sieć energetyczną, zrobiliśmy termomodernizację, będziemy uruchamiać kolektory słoneczne.

- Ale nie zajmujemy się tylko leczeniem płuc, działamy na wielu frontach - uzupełnia wypowiedź dyrektor Szebla. - Zorganizowaliśmy pracownię badań zaburzeń snu, rozwinęliśmy tlenoterapię domową, kardiologię, leczymy bez bólu, prowadzimy terapię nerkozastępczą u pacjentów z niewydolnością nerek. Chcielibyśmy bardzo, aby fakt, że świadczmy usługi na coraz wyższym poziomie przełożył się także na wysokość kontraktów zawieranych z funduszem zdrowia, co niestety bardzo kuleje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie