Sześć spółek ze Stalowej Woli znalazło się w rankingu największych polskich przedsiębiorstw

Dodano: 2 listopada 2010, 17:15 Autor:

Na Liście 2000 – największych i najlepszych polskich firm w rankingu "Rzeczpospolitej” za ubiegły rok, znalazło się kilka przedsiębiorstw ze Stalowej Woli. Niestety, wśród dwudziestu laureatów konkursu nie ma ani jednej firmy z Podkarpacia.
Nazwa handlowej spółki Dressa widnieje na maszynach produkowanych w Hucie Stalowa Wola.

Nazwa handlowej spółki Dressa widnieje na maszynach produkowanych w Hucie Stalowa Wola. (fot. Zdzisław Surowaniec)

485 miejsce

Huta Stalowa Wola jest na 485 miejscu na Liście 2000, będącej obrazem polskiej przedsiębiorczości, Autorud na 1813, Dressta na 1237, Elektrownia Stalowa Wola na 812, Huta Stali Jakościowych na 1022, Toni Alutec na 1294

Autorud – dealer volkswagena, znalazł się na 1813 miejscu. Wykonał w ubiegłym roku inwestycje na kwotę 3,5 mln zł. Miał imponująca dynamikę przychodów w wysokości 90 proc. w porównaniu do tej przed rokiem.

ELITARNA GRUPA

Jeśli chodzi o stopę zwrotu z kapitałów to w elitarnej grupie 25 spółek, na czternastym miejscu znalazł się Autorud ze Stalowej Woli, zajmujący się sprzedażą i serwisem samochodów marki volkswagen. Miał przychody w wysokości 122,2 mln zł. Jeśli chodzi o stopy zwrotu aktywów był na czwartym miejscu z aktywami w wysokości 23,6 mln zł.

Na 1237 miejscu znalazła się spółka handlowa Dressta, związana z Hutą Stalowa Wola i sprzedażą spycharek i ładowarek. W jej przypadku widać jak na działalności spółek działających na rynku inwestycyjnym odbija się kryzys. Zanotowała ujemną o 50 proc. dynamikę przychodu.

Niezłą pozycje zajęła Elektrownia Stalowa Wola, znalazła się na 812 miejscu, z przychodami ze sprzedaży w wysokości 313 tys. zł. W tym przedsiębiorstwie trwają przygotowania do budowy bloku energetycznego zasilanego gazem, a wartość inwestycji liczona jest w miliardach złotych.

SKUTKI KRYZYSU

Huta Stali Jakościowych, należąca do grupy Złomrex, jest na 1022 pozycji. Ta spółka, zatrudniająca 947 osób, także boleśnie odczuła skutki kryzysu światowego. Miał przychody ze sprzedaży w wysokości 242 tys. zł. W tym roku zwolni 145 pracowników. Jej sukcesem jest uruchomienie cienkich blach pancernych i stali o niskich parametrach ścieralności.

Najwyżej w rankingu umieszczona została Huta Stalowa Wola, na 485 miejscu czyli pod koniec pierwszej pięćsetki. Zatrudnia 2100 ludzi, ale w tym roku rozstanie się z 280. Wystawiona jest na sprzedaż, ale od kilku miesięcy trwają na ten temat rozmowy z chińskim koncernem i… końca nie widać.

Na 1294 miejscu jest spółka Toni Alutec, produkująca elementy aluminiowe i wchodząca w skład aluminiowej doliny, jaka powstała w Stalowej Woli w specjalnej strefie ekonomicznej.

Czytaj więcej o:
  • przedsiębiorstwo
  • ranking
  • Stalowa Wola
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jak oceniasz rządy prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka na półmetku tej kadencji? [koniec]

wyniki głosowania
Liczba głosów: 196.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.