Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Długo oczekiwane przez pasażerów otwarcie minidworców w Kielcach jeszcze w listopadzie

/ka/
Minidworzec w kieleckim osiedlu Ślichowice, choć wygląda na gotowy, czeka jeszcze na przyłącze energetyczne.
Minidworzec w kieleckim osiedlu Ślichowice, choć wygląda na gotowy, czeka jeszcze na przyłącze energetyczne. Ł. Zarzycki
Ten, który powstał przy pętli autobusowej przy ulicy Nowaka - Jeziorańskiego w Kielcach ma zostać oddany do użytku w połowie listopada, natomiast do końca tego miesiąca drugi - wybudowany przy ulicy Massalskiego.

Jak informuje Monika Czekaj, zastępca do spraw inwestycji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, obiekt w osiedlu Świętokrzyskim już został odebrany od wykonawcy. - Zgłosiliśmy go do Państwowej Inspekcji Pracy, Sanepidu, Straży Pożarnej i do Nadzoru Budowlanego. Na początku przyszłego tygodnia powinnam otrzymać odpowiedź, czy te instytucje nie mają żadnych zastrzeżeń - tłumaczy Czekaj. Następnie minidworzec zostanie przekazany Zarządowi Transportu Miejskiego w Kielcach. Pasażerowie, jak zapowiada zastępca do spraw inwestycji dyrektora MZD, będą mogli z niego korzystać około 15 listopada.

W pierwszej wersji minidworzec w osiedlu Świętokrzyskim miał być oddany do użytku pod koniec sierpnia, okazało się jednak, że ma usterki i wykonawca musiał je usunąć. W ramach tych prac między innymi asfalt na pętli został zerwany i położony od nowa. - Długo czekaliśmy też na przyłącze energetyczne - mówi Czekaj.

Tymczasem na przyłącze energetyczne wciąż czeka drugi z minidworców - w osiedlu Ślichowice, przy którym prace także już zostały zakończone i nie było żadnych usterek. - Mamy obietnicę z zakładu energetycznego, że w przyszłym tygodniu będzie już przyłącze i licznik. Jeżeli tak, to myślę, że w drugiej połowie listopada uda się oddać go do użytku - prognozuje zastępca do spraw inwestycji dyrektora kieleckiego MZD.

Koszt minidworca przy ulicy Nowaka-Jeziorańskiego, to ponad 1,5 miliona złotych, natomiast przy Massalskiego - ponad 1,1 miliona złotych. Ich budowa była współfinansowana z pieniędzy unijnych. Każdy z nich ma powierzchnię około 120 metrów kwadratowych, dodatkowo około 40 metrów kwadratowych jest zadaszone wiatą, pod którą będą mogli oczekiwać na autobus pasażerowie. Budynki są jednokondygnacyjne, znajdują się w nich: poczekalnie dla pasażerów, punkty sprzedaży biletów, pokoje socjalne dla kierowców, porządkowe dla sprzątaczek, toalety.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie