Koszykarze tarnobrzeskiej Siarki przegrali po dogrywce z Energa Czarni Słupsk (video, zdjęcia)

Grzegorz Lipiec
Bartosz Krupa (w białej koszulce), rozgrywający Siarki Tarnobrzeg nie miał łatwego życia, gdy pilnował go Krzysztof Roszyk z Energi Czarnych Słupsk. Grzegorz Lipiec
W meczu szóstej kolejki Tauron Basket Ligi koszykarze tarnobrzeskiej Siarki nie sprostali we własnej hali Energi Czarnym Słupsk. Emocjonujące spotkanie zakończyło się po dogrywce sukcesem gości 81:73.

ZOBACZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

Dainius Adomaitis, trener lidera Tauron Basket Ligi, Energi Czarnych Słupsk spodziewał się, że w Tarnobrzegu miejscowa Siarka będzie bardzo groźna. Nikt jednak w sztabie słupskiej ekipy nie sądził, że gra będzie, aż tak wyrównana, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka.

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg od początku spotkania grali bardzo dobrze zarówno w obronie, jak i w ataku. W efekcie czego po pierwszych dwudziestu minutach gry Siarka prowadziła 42:33. Siarkowcy grali zespołowo, a raz po raz skutecznymi akcjami w ataku popisywali się Louis Truscott, Stanley Pringle, Daniel Wall oraz Marek Miszczuk.

Kiedy już wydawało się, że podopieczni Zbigniewa Pyszniaka w końcu przełamią passę czterech spotkań bez zwycięstwa, goście ze Słupska "przełamali się" i zaczęli odrabiać straty. Po celnej trójce Mantasa Cesnauskisa na dwie minuty przed końcem czwartej kwarty, Czarni wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu 65:64. To nie był jednak koniec emocji. Po celnym rzucie za trzy punkty Bartosza Krupy, Siarka wygrywała 69:65. Niestety, ostatnie 60 sekund czwartej kwarty należało do gości, którzy to po celnych rzutach Camerona Bennermana wyrównali stan meczu i doprowadzili do dogrywki. W dogrywce Czarni kontrolowali sytuację na boisku i wygrali całe spotkanie 81:73.

Energa Czarni Słupsk po sześciu kolejkach spotkań są liderem TBL, z sześcioma zwycięstwami na koncie. Siarka Tarnobrzeg, jak na razie zajmuje dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Zbigniewa Pyszniaka wygrali tylko raz, w inauguracyjnym meczu z Polpharmą Starogard Gdański.

Za tydzień koszykarze Siarki podejmować będą we Włocławku miejscowy Anwil.

Siarka Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 73:81 (21:14, 21:19, 19:21, dogryw. 4:12)

Siarka: Bartosz Krupa 5 (1x3), Stanley Pringle 15 (3x3), Kevin Goffney 2, Louis Truscott 18 (14 zb.), Marek Miszczuk 10 (2x3) oraz Michael Deloach 6, Michał Baran 3, Eric Taylor 0, Daniel Wall 14 (1x3).

Energa Czarni: Krzysztof Roszyk 8 (1x3), Jerel Blassingame 15, Zbigniew Białek 8, Cameron Bennerman 12 (1x3), Bryan Davis 10 oraz Mantas Cesnauskis 17 (3x3), Paweł Leończyk 9, Hubert Pabian 0, Wojciech Szawarski 2.

Widzów: 1200.

Sędziowali: Marcin Kowalski, Mariusz Adameczek, Robert Mordal.

Wkrótce galeria zdjęć oraz materiał video z meczu. O sobotnim spotkaniu tarnobrzeskiej Siarki z Energa Czarni Słupsk przeczytasz więcej w poniedziałkowym "Echu Dnia".