Słynna "Barca" na Bocznej

Paweł KOTWICA [email protected]
Mimo zmęczenia środowym meczem w Płocku Michał Jurecki tryskał dobrym humorem i zapowiadał ostrą walkę w spotkaniu z Barceloną. Fot. Łukasz Zarzycki
Po miesięcznej przerwie mistrzowie Polski wracają do rozgrywek Ligi Mistrzów. W sobotę podejmą najbardziej utytułowany klub w historii męskiej klubowej piłki ręcznej, siedmiokrotnego zdobywcę najważniejszego europejskiego Pucharu, FC Barcelona Borges. Legendę, która na razie w tych rozgrywkach zawodzi.
Konferencja prasowa Vive przed Barceloną

Michał Jurecki, rozgrywający Vive Targi Kielce:

- Barcelona walczy o lepsze miejsce w grupie, bo czwarte jej nie zadowala. W tej grupie nadal wszystko jest możliwe. Chcemy zagrać tak konsekwentnie, jak w środę w Płocku. Barcelona jest w naszym zasięgu, pokazały to sierpniowe sparingi. Widziałem to, chociaż wtedy jeszcze byłem zawodnikiem Luebbecke i te mecze oglądałem w telewizji.

Relacja live z meczu Vive Targi Kielce - FC Barcelona Borges w sobotę od godziny 14.30 w portalu www.echodnia.eu/vive

Na piątkową konferencją prasową przedstawiciele kieleckiej drużyny trafili niemal prosto z łóżek - o 3 nad ranem wrócili z Płocka, gdzie w ligowym klasyku pokonali odwiecznego rywala, Wisłę Płock 34:27.

W sobotę o godzinie 15 w Hali Legionów zmierzą się zespoły, które na razie nie są zadowolone ze swoich osiągnięć w Lidze Mistrzów - kielczanie zajmują ostatnie, szóste miejsce miejsce z jednym punktem, "Barca" jest czwarta z trzema punktami. To druga wizyta Katalończyków w hali na Bocznej w ciągu kilku miesięcy, w sierpniu zagrali oni dwa sparingi z Vive Targi Kielce, wygrywając 29:26 i 25:19.
W innych spotkaniach piątej kolejki, w grupie A Chambery Savoie zagra z Celje Pivovarną Lasko, a w meczu "na szczycie" zmierzą się dwie drużyny niemieckie - THW Kiel z Rhein-Neckar Loewen.

"Barca" wygrała trudny mecz

W ostatnim sprawdzianie przed meczem w Kielcach, Barcelona zmierzył się w swojej rodzimej lidze z Cuatro Rayas Valladolid, zespołem również występującym w Lidze Mistrzów. "Barca" wygrała na wyjeździe 26:22. Katalończycy mieli problemy w pierwszej połowie, w 14 minucie gospodarze prowadzili 8:5. Wyższość Barcelony wykazała się dopiero w końcówce spotkania, bo jeszcze w 48 minucie wygrywała tylko 22:21. Barcelona z kompletem 11 zwycięstw prowadzi w Liga Asobal.

Cuatro Rayas Valladolid - FC Barcelona Borges 22:26 (13:12)

Barcelona: Sarić, Sjostrand - Jernemeyr, Garcia 7, Enterrios 1, Rutenka 7, Noddesbo 2, Tomas 2, Rocas 1, Sorhaindo 1, Sarmiento 1, Nagy 3, Igropulo 1.

Bogdan Wenta, trener Vive Targi Kielce:

- Barcelona jest w dość trudnej sytuacji, my w jeszcze trudniejszej. W sobotę możemy liczyć tylko na siebie, ale mecz w Płocku pokazał, że stać nas na dobrą grę. Obraz z tego meczu musimy zabrać ze sobą na sobotę. Nie możemy się wdawać z Barceloną w bieganinę tam i z powrotem, bo to jest styl, który temu zespołowi odpowiada. Marzymy o pokonaniu tak znakomitego rywala, nie gwarantujemy zwycięstw, ale obiecujemy walkę.