Co grozi za pobicie i wyzwanie policjanta? Sąd w Przysusze wydał wyrok

Dodano: 26 listopada 2010, 13:15 Autor:

Po bijatyce na dożynkach w Wieniawie.

Na kary dwóch lat więzienia w zawieszeniu, a do tego wysokie grzywny, skazał Sąd Rejonowy w Przysusze pięciu mężczyzn, którzy zaatakowali i pobili policjantów w Wieniawie. Wyrok nie jest prawomocny.

Werdykt zapadł 23 listopada. Sąd uznał winę wszystkich pięciu oskarżonych mężczyzn. Zostali oni skazani za czynną napaść na policjantów pełniących służbę. Mężczyźni także znieważali funkcjonariuszy.

Całe zdarzenie miało miejsce 13 września tego roku, tuż po dożynkach w Wienaiwie. Około godziny 1.45 w nocy w Wieniawie patrol policji zauważył grupę mężczyzn, którzy bardzo głośno się zachowywali, zakłócali ciszę nocną. Gdy policjanci chcieli wylegitymować mężczyzn, ci nie reagowali na wydawane polecenia, zaczęli lżyć policjantów.

W trakcie interwencji jeden z mężczyzn uderzył interweniującego policjanta pięścią w twarz. W stosunku do agresywnego mężczyzny policjanci byli zmuszeni byli do użycia siły. Wtedy pozostali mężczyźni zaatakowali policjantów, szarpiąc za umundurowanie, oraz zadając ciosy.

Sami policjanci z patrolu nie dali rady powstrzymać napastników. Na miejsce przyjechało policyjne wsparcie z komendy w Przysusze. Pięciu mężczyzn, w wieku od 20 do 57 lat trafiło do policyjnego aresztu. Wszyscy byli pijani, mieli od 0,7 do 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Dwa dni później Sąd Rejonowy w Przysusze aresztował całą piątkę, ale zdecydował jednocześnie, że każdy z nich może warunkowo opuścić areszt, jeśli da poręczenie majątkowe. 17 września czterech mężczyzn złożyło poręczenie na 10 tysięcy złotych, a piąty – na 20 tysięcy złotych.

Teraz sąd wszystkich skazał na dwa lata więzienia z warunkowym zawieszeniem kary na 5 lat, a także grzywny od 15 tysięcy złotych, dla najstarszego skazanego, do 7,5 tysiąca złotych dla najmłodszego.

Czytaj więcej o:
  • pobicie
  • policja
  • Wieniawa
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy uważasz, że w powiecie dużo się dzieje?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 14.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.