Gosia Brzezińska wydała debiutancką książkę o smakowitym tytule

Dodano: 28 listopada 2010, 18:45 Autor:

"Irlandzki koktajl” – taki tytuł nosi debiutancka książka Gosi Brzezińskiej, dziewczyny rodem ze Stalowej Woli, która po czteroletnim pobycie na Zielonej Wyspie w Dublinie napisała książkę o polskiej emigracji.

Autorka nazywa siebie oficjalnie Gosią, choć jest już dorosłą osobą. W "Echu Dnia” mamy do niej osobliwy sentyment. Jako studentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego była stażystką w naszej gazecie. Wyfrunęła w wielki świat.

WIELKIE EMOCJE

A w tym wielkim świecie, jaki się otworzył przed Polakami po wejściu do Unii Europejskiej, napotyka się wielkie emocje, nadzieje, sukcesy, ale i rozczarowania. Książka porusza gorący temat emigracji młodych ludzi na Zachód.

Jak przeczytać można na okładce, "Irlandzki koktajl” to opowieść o emigracji bez kompleksów wymykająca się stereotypom, to mieszanka przyjaźni, która nie rozróżnia narodowości, fascynacji nowym krajem i tęsknoty za starym, miłości nieprzewidywalnej jak pogoda na Zielonej Wyspie.

Jak przeczytać można na skrzydełku książki, Gosia mieszka w Warszawie, pisze nową książkę i planuje podróż na Madagaskar. Na chwile wpadła do rodzinnej Stalowej Woli, gdzie w Spółdzielczym Domu Kultury (pracowała tu jej mama), zorganizowane zostało spotkanie z autorką jeszcze gorącej książki.

TAKŻE PAULINA

A na spotkaniu byli jej znajomi, przyjaciele, wszyscy którzy chcieli o Gosi powiedzieć coś dobrego, posłuchać jak realizuje swoje marzenia. Jedną z jej przyjaciółek obecnych na spotkaniu była Paulina Codogni, która mając rodzinne korzenie w Stalowej Woli, zakotwiczyła się w Warszawie, gdzie pracuje naukowo i wydaje historyczne książki.

Do tych dwóch dam literatury rodem ze Stalowej Woli, dołączyć można Izę Sowę (także byłą stażystką w "Echu”), osiadłą w Krakowie autorkę wielu powieści.

Czytaj więcej o:
  • Brzezińska
  • Stalowa Wola
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz rządy prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka na półmetku tej kadencji? [koniec]

wyniki głosowania
Liczba głosów: 196.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.