Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Pług domowej roboty robi furorę na ulicy i.....w Internecie (zdjęcia)

Dodano: 3 grudnia 2010, 20:15 Autor:

Radomianin Oskar Piwoński wziął sprawy w swoje ręce i skonstruował coś, co błyskawicznie radzi sobie z zimą
Jest szybszy niż służby miejskie – mówi mechanik Oskar Piwoński z Radomia, który zaprezentował nam swoją alfa romeo przerobioną na odśnieżarkę w jego warsztacie.

Jest szybszy niż służby miejskie – mówi mechanik Oskar Piwoński z Radomia, który zaprezentował nam swoją alfa romeo przerobioną na odśnieżarkę w jego warsztacie. (fot. Fot. Tadeusz Klocek)

Pług domowej roboty robi furorę na ulicy i.....w Internecie (zdjęcia)

- Z alfy romeo jest całkiem niezły pług, odśnieża, kiedy trzeba i jest szybszy niż służby miejskie – radomski mechanik Oskar Piwoński zapewnił sobie i sąsiadom dobry dojazd do posesji.

"Ulica Łamana na radomskim Kapturze: jeden z mieszkańców, nie mogąc liczyć na pomoc służb miejskich, wziął sprawy w swoje ręce i zaczął odśnieżać drogę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sposób, w jaki się za to zabrał. Mianowicie podłączył do samochodu własnoręcznie skonstruowany pług. Samochód to stary model Alfa Romeo, pług ma automatyczne podnoszony lemiesz, a koła pojazdu wyposażono w łańcuchy” – napisał do nas radomianin Sebastian Pawłowski i załączył link do filmu w Internecie.

FILMIK HITEM INTERNETU

Kiedy zamieściliśmy go na naszym portalu www.echodnia.eu, okazało się, że ten temat cieszył się wielkim zainteresowaniem. W piątek po południu sprawdziliśmy jak radzi sobie pług na bazie alfa romeo i dotarliśmy do jego konstruktora.

NIE CHCIELI MACHAĆ ŁOPATAMI

Pojazd skonstruował Oskar Piwoński i pracownicy jego warsztatu samochodowego. - W ubiegłym roku, żeby był do nas dojazd odśnieżaliśmy łopatami, bo żaden pług tutaj nie przyjeżdża – tłumaczy pan Oskar. – Musimy mieć dojazd do posesji, a machanie łopatami jest męczące i zajmuje dużo czasu.

Jak tłumaczy konstruktor, szeroki lemiesz jest umocowany na stalowym stelażu, zamontowanym pod maską samochodu. Jest sterowany z kabiny elektrycznie dzięki specjalnie zamontowanemu silniczkowi.

Czytaj więcej o:
  • pług
  • pomysłowość
  • Radom
  • zima
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czyje imię powinna nosić ulica przy terminalu portu lotniczego w Radomiu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 161.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.