Spokojna pierwsza sesja Rady Powiatu Staszowskiego

Dodano: 8 grudnia 2010, 12:33 Autor:

Przewodniczący i wiceprzewodniczący nie głosowali na siebie - Rada Powiatu Staszowskiego wybrała swoje prezydium. Teraz kolej na nowego starostę.
Prezydium Rady Powiatu w Staszowie 4. kadencji, od lewej: wiceprzewodniczący Jerzy Chudy, po raz pierwszy, przewodniczący Damian Sierant, po raz drugi z kolei oraz wiceprzewodnicząca Lucyna Kozoduj, po raz drugi z kolei.

Prezydium Rady Powiatu w Staszowie 4. kadencji, od lewej: wiceprzewodniczący Jerzy Chudy, po raz pierwszy, przewodniczący Damian Sierant, po raz drugi z kolei oraz wiceprzewodnicząca Lucyna Kozoduj, po raz drugi z kolei. (fot. archiwum prywatne)

Rada Powiatu staszowskiego

Regionalne Forum Samorządowe - Janusz Bąk, Romuald Garczewski, Lucyna Kozoduj, Andrzej Kruzel, Jacek Nowak, Janina Złotnik. Polskie Stronnictwo Ludowe - Stanisława Błażejewska, Jerzy Chudy, Marek Chyla, Adam Siekierski. Prawo i Sprawiedliwość - Grzegorz Rajca, Damian Sierant, Wacław Słodkowski, Michał Wójtowicz. Nasza Ziemia Staszowska - Andrzej Iskra, Leszek Kopeć. Platforma Obywatelska - Henryka Markowska, Grzegorz Strzała. Samorząd Powiatu Staszowskiego - Ryszard Gad.

Bez emocji i konfliktów wybrano przewodniczącego Rady Powiatu Staszowskiego, którym znowu został Damian Sierant. W Staszowie odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu.

Funkcję wiceprzewodniczących przypadły: Lucynie Kozoduj, podobnie jak w poprzedniej kadencji i po raz pierwszy Jerzemu Chudemu.

Pierwszą część obrad prowadził radny senior Wacław Słodkowski. Po otwarciu sesji i stwierdzeniu prawomocności obrad, radni z rąk Iwony Lebiody, prezesa Sądu Rejonowego w Staszowie i przewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego, po czym w obecności sztandaru powiatu złożyli ślubowanie, które odczytał prowadzący obrady Wacław Słodkowski.

PRZEWODNICZĄCY BEZ ZMIAN

Po przegłosowaniu porządku obrad, do którego nie wniesiono żadnych poprawek, wybrano komisję skrutacyjną, w skład której weszli: Janusz Bąk, przewodniczący oraz członkowie: Stanisława Błażejewska i Leszek Kopeć. Po odczytaniu regulaminu głosowania przez przewodniczącego komisji Janusza Bąka, prowadzący obrady Wacław Słodkowski poprosił o zgłaszanie kandydatów na przewodniczącego Rady Powiatu. Padła tylko jedna kandydatura Damiana Sieranta z Prawa i Sprawiedliwości, którą zgłosił wicestarosta Andrzej Kruzel. Radny Damian Sierant, wyrażając zgodę na kandydowanie, podkreślił swoje ośmioletnie doświadczenie w pracy radnego: na stanowisku przewodniczącego Rady w poprzedniej kadencji oraz jako członka Zarządu Powiatu w latach 1999–2002.
W głosowaniu tajnym, na przewodniczącego Rady Powiatu w Staszowie Damian Sierant został wybrany 17 głosami "za”, jedna karta była nieważna, natomiast sam zainteresowany nie pobrał karty i tym samym nie wziął udziału w głosowaniu.

Następnie prowadzący obrady odczytał i poddał pod głosowanie projekt uchwały o wyborze radnego Damiana Sieranta na przewodniczącego Rady Powiatu w Staszowie 4. kadencji. W tym momencie posiedzenia nowy przewodniczący Rady Damian Sierant przejął od Wacława Słodkowskiego prowadzenie dalszych obrad, po czym przyjął życzenia spokojnej i owocnej pracy od starosty staszowskiego Romualda Garczewskiego, który w obecności radnych: Henryki Markowskiej i Stanisławy Błażejewskiej wręczył nowemu przewodniczącemu bukiet róż.

NA SIEBIE NIE GŁOSOWALI

Podobnie jak to uczynił Damian Sierant, udziału w głosowaniu "na siebie” nie wzięli kandydujący na funkcje wiceprzewodniczących: Lucyna Kozoduj i Jerzy Chudy. Radna Lucyna Kozoduj z Komitetu Wyborczego Wyborców Regionalne Forum Samorządowe, którą zgłosił radny Jacek Nowak, otrzymała 15 głosów "za” i 2 głosy "przeciw”. Jerzy Chudy z Polskiego Stronnictwa Ludowego, zgłoszony przez wicestarostę Andrzeja Kruzela, otrzymał 18 głosów "za”.

Po zakończeniu głosowania, Damian Sierant odczytał projekt uchwały o wyborze dwóch wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Staszowie, która została przyjęta jednogłośnie przez wszystkich 19 radnych. W związku z nie zgłoszeniem żadnych interpelacji, wniosków i spraw różnych, przewodniczący Damian Sierant zakończył obrady, jednocześnie prosząc radnych o złożenie w terminie najbliższych trzydziestu dni, oświadczeń majątkowych za 2009 rok.

Czytaj więcej o:
  • Rada Powiatu Staszowskiego
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy jesteś zadowolony z obecnego wyglądu i zagospodarowania terenu przy jeziorze Golejów?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 37.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.