Kompromitująca porażka koszykarzy tarnobrzeskiej Siarki (zdjęcia, video)

Grzegorz Lipiec
Rozgrywający tarnobrzeskiej Siarki, Bartosz Krupa (w białym trykocie) nie mógł sobie w sobotę poradzić z doświadczonym Igorem Milciciem (z piłką) z AZS-u Koszalin. Grzegorz Lipiec
W meczu dziesiątej kolejki Tauron Basket Ligi koszykarze Siarki przegrali na własnym parkiecie z AZS-em Koszalin 84:98.

Była to już dziewiąta z rzędu porażka ekipy prowadzonej przez duet trenerski Zbigniew Pyszniak - Bogdan Pamuła. Klęska tym bardziej dotkliwa, iż poniesiona w fatalnym stylu i z zespołem, który podobnie, jak drużyna z Podkarpacia za główny cel stawia sobie utrzymanie w koszykarskiej elicie.

"Siarkowcy" byli w sobotnim meczu wyraźnie słabsi od rywali z Koszalina. Praktycznie tylko na początku pierwszej kwarty gra Siarki wyglądała obiecująco. Po akcji "2+1" Louisa Truscotta, gospodarze prowadzili 12:10, ale potem goście w ciągu niespełna czterech minut zdobyli trzynaście oczek z rzędu i odskoczyli na 27:15.

W drugiej kwarcie nadzieje na zwycięstwo dała skuteczna gra Michaela Deloacha oraz Marka Miszczuka. Na dwie minuty przed końcem drugiej kwarty AZS prowadził "tylko" 41:36, ale kilka zgubionych piłek w ataku przez "Siarkowców" i do przerwy Akademicy prowadzili dziewięcioma punktami.

Po przerwie goście szybko wybili z głowy graczom Siarki marzenia o wygranej. Trzy i pół minuty wystarczyło, aby przewaga gości urosła do 15 punktów. Koszykarze Siarki przez trzy minuty nie zdobyli ani jednego punktu i do tego pozwolili gościom na zdobycie ośmiu. Potem świetnie grający Slavisa Bogavac zdobył trzy oczka po akcji "2+1" i było 60:44 dla AZS-u. Tej przewagi Akademicy nie oddali już do końcowej syreny.

Za tydzień, w spotkaniu jedenastej kolejki koszykarskiej ekstraklasy tarnobrzeżanie zagrają na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

Więcej o spotkaniu Siarki Tarnobrzeg z AZS-em Koszalin przeczytasz w poniedziałkowym dodatku sportowym do Echa Dnia.

ASK KS Siarka Tarnobrzeg - AZS Koszalin 84:98 (17:27, 23:22, 20:27, 24:22)

Siarka: Krupa 6, Pringle 10 (1x3), Goffney 11, Wall 17 (9 zb., 2x3), Truscott 12 (8 zb.) oraz Deloach 12, Juniak, Miszczuk 15 (1x3), P. Pyszniak.

AZS Koszalin: Milicić 8 (9 as., 1x3), Frazier 17 (1x3), Sroka 6, Bogavac 24 (1x3, 7 zb.), Reese 29 (13 zb.) oraz Arabas, Łopatka 8, Śnieg 6.