Twoje miasto

Jesteś tu: Strona główna Zdrowie i uroda Zdrowie (serwis ZiU) Artykuł

Kielce: Wojewódzka Przychodnia Sportowo-Lekarska zostanie zlikwidowana

Dodano: 29 grudnia 2010, 19:45 Autor:

Przychodnia sportowo-lekarska przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach działała od 1975 roku. W 2011 roku zniknie z medycznej mapy miasta, a pacjenci mogą wybrać jedną z trzech innych placówek, które podpisały kontrakty.

Z przychodni najczęściej korzystały osoby, chcące zapisać się do klubów sportowych lub czynnie uprawiające sport.

- To fundusz zlikwidował przychodnię, nie my – komentuje sprawę dyrektor szpitala Jan Gierada. – Wiadomo, że to przykra sprawa, bo pacjenci mieli tu zapewnione kompleksowe konsultacje, mieliśmy wszystkich specjalistów – dodaje i jednocześnie informuje, że kilkuosobowy personel nie straci pracy. – Ci, którzy mają już uprawnienia emerytalne przejdą na emeryturę, reszta znajdzie zatrudnienie na nowej chirurgii – zapewnia dyrektor Gierada.

W postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej na specjalizacji medycyna sportowa wpłynęły cztery oferty z Kielc, które były rankingowane. – Punktowana jest jakość świadczonych usług, dostępność, ilość pacjentów, których dana przychodnia jest w stanie przyjąć. Z tych czterech ofert najgorzej wypadła właśnie przychodnia przy ulicy Artwińskiego, która w trakcie postępowania nawet nie negocjowała – informuje rzecznik prasowy świętokrzyskiego NFZ Beata Szczepanek.

Nie oznacza to jednak, że w Kielcach całkowicie niedostępna będzie specjalizacja medycyna sportowa. Pieniądze zostały podzielone pomiędzy trzy placówki – NZOZ Promed przy ulicy Kryształowej 2, Centrum Medyczne „Zagnańska” przy ulicy Zagnańskiej 77 i NZOZ Kriomed przy ulicy Warszawskiej 146. – Warto zaznaczyć, że Kriomed jest jedyną w województwie i jedną z niewielu w Polsce placówek, w której pracuje profesor medycyny sportowej – podkreśla Beata Szczepanek. Jest to były konsultant krajowy w dziedzinie medycyny sportowej profesor Romuald Lewicki.

Czytaj więcej o:
  • likwidacja
  • medycyna
  • NFZ
  • przychodnia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Brak ankiety.

Informacje z Twojego powiatu

Natura

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015