Ostrowiec- "Ekonomik" i "Bronek" mają najlepszych tenisistów stołowych

/waf/
Monika Bem i Joanna Pocheć z opiekunką Małgorzatą Turek.
Tenisiści stołowi Zespołu Szkół numer 1 im. M. Kopernika i Liceum Ogólnokształcącego numer III im. Wł. Broniewskiego obronili tytuły mistrzów powiatu ostrowieckiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

LO nr III- ZS nr 1 3:0.

W dniach 18-21 stycznia w II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Chreptowicza odbyły się mistrzostwa powiatu ostrowieckiego szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym.

DRUGIE MISTRZOSTWO ROKITY

W kategorii chłopców do zawodów przystąpiło 20 zespołów z 11 szkół, które w pierwszej fazie grały systemem pucharowym. Cztery najlepsze drużyny rywalizowały w finale systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce zajęli: Damian Rokita i Michał Szczygieł z Zespołu Szkół numer 1 im. M. Kopernika ("ekonomik"), którzy w finale wygrali trzy mecze nie tracąc seta. Damian w ten sposób obronił tytuł mistrzowski zdobyty przed rokiem z innym zawodnikiem, natomiast Michał był wtedy trzeci. Opiekunem uczniów ZS nr 1 był Jarosław Comber. Drugie miejsce, podobnie jak rok temu, zajęli Dawid Rokośny i Patryk Szwajda z Zespołu Szkół numer 4 (opiekun Grzegorz Dec). Trzecią lokatę wywalczyli Łukasz Stolarski i Paweł Zieliński z Zespołu Szkół numer 3 (opiekun Piotr Paluch), a czwarte Szymon Gadowski i Karol Chojna z Liceum Ogólnokształcącego nr IV (opiekun Wojciech Gawron).

BEM I POCHEĆ PO RAZ DRUGI

W kategorii dziewcząt do zawodów zgłoszono 18 zespołów, które także rywalizowały systemem pucharowym. Trzy najlepsze drużyny zmierzyły się w finale. Pierwsze miejsce, powtarzając ubiegłoroczny sukces, wywalczyły Monika Bem i Joanna Pocheć z Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Wł. Broniewskiego. Ich opiekunką była Małgorzata Turek. Drugie miejsce zajęły reprezentantki Liceum Ogólnokształcącego nr II im. J. Chreptowicza- Paulina Bajor i Magdalena Gaborska (opiekun Iwona Styczeń), trzecie- Zespołu Szkół numer 1- Anna Korus i Natalia Dunal (opiekun Jarosław Comber).
Zawody przeprowadzili Małgorzata Przywara, Iwona Styczeń, Piotr Żak i Krzysztof Grzesik, a koordynował je Wiesław Kepel, wiceprzewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu wręczył Jerzy Nowak, dyrektor LO nr II.