Świętokrzyskie | Radomskie | Podkarpackie
Jesteś tu: Strona główna STUDNIÓWKI regulamin Artykuł

Udana studniówka w Chmielniku (video, zdjęcia)

Dodano: 23 stycznia 2011, 10:00 Autor:

Była to 47. studniówka w 52-letniej historii Liceum imienia Adolfa Dygasińskiego w Chmielniku

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół numer 3 w Chmielniku, a nie w lokalu, jak to najczęściej bywa, swój bal maturalny obchodziły trzy klasy licealne i jedna z Technikum Budowlanego.

- Studniówkowy wieczór ma zawsze wymiar symboliczny. Chciałbym, żeby tak samo jak dzisiejszy bal była udana wasza matura - przemawiał do zgromadzonych uczniów dyrektor szkoły Sławomir Wójcik. Wtórował mu wicestarosta kielecki Zenon Janus. - Nie tak dawno z całych sił staraliście się tu dostać. Mieliście nadzieję, że ta szacowna placówka ułatwi wam start w dorosłe życie. Dziś pozostało nieco ponad sto dni do egzaminu, którym zakończycie waszą edukację tutaj. Życzę wam szalonej zabawy do białego rana, bo od poniedziałku czeka was ciężka praca - mówił. W imieniu Adama Jarubasa specjalny, okolicznościowy list przeczytała radna sejmiku Jolanta Rybczyk. "Studniówka to w życiu szkoły ważne wydarzenie, zawsze pełne serdecznych emocji. Niech ten bal zapadnie wam w serca i będzie kiedyś wspomnieniem niezapomnianych chwil” - pisał do przyszłych maturzystów marszałek województwa świętokrzyskiego.

Szczególny wymiar miał polonez, wykonany tego wieczoru przez uczniów z Chmielnika. Układ, który przygotowała Anna Grudzień, nauczycielka ze szkoły, trwał prawie dziesięć minut. Nie było w nim jednak miejsca na wystrzałowe studniówkowe kreacje. Wszystkie dziewczyny były ubrane w czarne spódnice i białe koszule, a chłopcy w jednakowe ciemne garnitury. Na przebranie w kolorowe suknie przyszedł czas po części oficjalnej. - To nasza tradycja. Myślę, że ma to swój niepowtarzalny urok i klimat, właśnie taki, jaki powinien panować na studniówce - tłumaczył dyrektor szkoły Sławomir Wójcik.


Studniówka ZS nr 3 w Chmielniku
Załadowane przez: echodniaeu. - Więcej wideo o życiu, stylu i gwiazdach.

Czytaj więcej o:
  • Chmielnik
  • Studniówka.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Prezentacja szkół

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015