Korona Kielce pokonała w sparingu GKS Bełchatów 3:1 (video, zdjęcia)

/SAW/
Estończyk Sander Puri (z piłką) po raz pierwszy zagrał w Koronie. Zaprezentował duże umiejętności techniczne. Fot. Sławomir Stachura
W meczu sparingowym rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kielcach, Korona Kielce pokonała GKS Bełchatów 3:1. W niedzielę drużyna wylatuje na zgrupowanie na Cypr.

Korona Kielce - GKS Bełchatów 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Marcin Drzymont 8 min. samobójcza, 1:1 Maciej Małkowski, 2:1 Maciej Tataj 68, 3:1 Edi Andradina 85 z rzutu karnego.

Korona: Małkowski (75. Pilarz) - Kuzera, Hernani (46. Malarczyk), Stano, Golański (75. Cebula) - Puri, Jovanović, Lech, Korzym (46. Sobolewski) - Edi Andradina, Tataj.

GKS Bełchatów: Sapela (46. Budziłek) - Fonfara (46. Vaitkūnas), Drzymont (46. Lacić), Wenger (46. Tanevski), Jarmuż (6. Bartosiak) - Zawodziński (46. Wróbel), Bocian (60. Grube), Baran (60. Gol), , Komołow (46. Cetnarski), Małkowski (46 Vinícius) - Żewłakow (46 Dawid Nowak).

Mecz był szybki i ciekawy, a oglądała go 500-osobowa grupa kibiców. Kielczanie dokonali tylko kilku zmian po przerwie, gdyż po meczu z Bełchatowem rezerwy i niektórzy zawodnicy z pierwszego meczu grali jeszcze z trzecioligowym Mazurem Karczew. Bełchatów mógł sobie natomiast pozwolić na grę dwoma "jedenastkami"

Prowadzenie Korona zdobyła w 8 minucie. Po strzale Grzegorza Lecha piłka odbiła się od Marcina Drzymonta i zmyliła Łukasza Sapelę, wpadając do siatki. Goście wyrównali w 30 minucie, ale po przerwie na prowadzenie wyprowadził kielczan Maciej Tataj, gdy strzałem głową z bliska pokonał bramkarza Bełchatowa. Wynik meczu ustalił Edi Andradina z rzutu karnego po tym jak w polu karnym sfaulowany został Artur Cebula.

Trener Korony Marcin Sasal był po meczu zadowolony, choć przyznał, że jego drużyna nie ustrzegła się błędów. Pozytywnie wyrażał się też o najnowszym nabytku klubu - Estończyku Sanderze Puri, grającym na prawej pomocy.

- Piłkarsko jest bardzo dobry, o czym chyba wszyscy mogli się dziś przekonać. Potrzebuje jeszcze zgrania z drużyną no i lepszych butów na sztuczną nawierzchnię, bo w pierwszej połowie miał kłopot z utrzymaniem równowagi. W drugiej grał w pożyczonych butach i było dużo lepiej - ocenił z uśmiechem trener Sasal.

W niedzielę o godzinie 22 z lotniska Okęcie w Warszawie, Korona wylatuje na ponad dwutygodniowe zgrupowanie na Cypr. Rozegra tam cztery sparingi.