Porażka KSZO w pierwszym sparingu (zdjęcia, video)

Rafał SOBOŃ
Występująca na co dzień w grupie wschodniej II ligi Resovia Rzeszów pokonała w meczu kontrolnym I-ligowy KSZO 2:1. W zespole z Ostrowca testowanych było siedmiu piłkarzy.

Wśród testowanych zawodników znaleźli się: 27 letni bramkarz Vedran Blagojević (Zemun Belgrad), 29 letni senegalski obrońca Pape Samba Ba (Pogoń Siedlce), pomocnicy: Czarnogórzec Marko Bajcetic i 27 Nikola Kolarov (Olimpik Sarajewo). W linii napadu zaprezentowało się trzech zawodników: 26 letni Tomasz Bzdęga (Ruch Wysokie Mazowieckie), 31 letni Zoran Rajović (FK Leotar) oraz 25 letni Igor Pavlović (FK Pelister).

Jedyna bramka dla KSZO padła w 33 minucie. Po dośrodkowaniu Mateusza Mąki z rzutu rożnego na bramkę Dawida Wnuka uderzył Mikołaj Skórnicki, a stojący trzy metry przed bramką Krystian Kanarski delikatnie zmienił kierunek lotu piłki i ta wpadła do bramki. Oba stracone gole przez ostrowczan należy zapisać na konto linii defensywnych. W 29 minucie Vedran Blagojevic nie obronił rzutu wolnego z niemal połowy boiska, a w 54 minucie w polu karnym zaspali obrońcy i Dariusz Kantor strzałem głową dał Resovii zwycięstwo.

KSZO Ostrowiec - Resovia Rzeszów 1:2 (1:1)

Bramki: Kanarski 33 - Kwiek 29, Kantor 54

KSZO: Blagojević - Samba Ba, Kolarov, Skórnicki, Stachurski, Frańczak, Mąka, Kanarski, Cieciura, Bzdęga, Nowosielski oraz Bąbel, Dziadowicz, Brytan, Bajcetic, Łatkowski, Pavlović, Rajović

Resovia: Wnuk - Chrabąszcz, Kozubek, Bogacz, Iwansky, Smolec, Nykanowicz, Zahradnik, Kwiek, Łaciok, Hamulak oraz Superson, Góra, Walaszczyk, Ogrodnik, Kantor, Kaliniec, Wojtal, Muszyński, Radulj, Pontus