Kielecki MOPR apelował o pomoc dla bezdomnych

Dodano: 6 lutego 2011, 7:00 Autor:

Teraz, gdy na dworze jest bardzo zimno trzeba zwracać uwagę na bezdomnych i w razie potrzeby pokierować ich do właściwych ośrodków, żeby nie zamarzli - apelował Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w czasie ostatniej Komisji Rodziny, Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia Rady Miasta.

W Kielcach pomocą objętych jest 662 bezdomnych. Z informacji pracowników MOPR wynika, że część osób przyjeżdża w okresie zimowym do naszego miasta i tu szukają wsparcia. - Dla nich wszystkich trzeba znaleźć jakieś miejsce, żeby przetrwali trudny okres - mówił dyrektor Scelina. - Gdy takiego bezdomnego człowieka znajdzie policja czy Straż Miejska, często jest w takim stanie, że musi być zawieziony najpierw do łaźni przy ul. Ogrodowej, żeby go umyto i przebrano w czyste ubrania, a dopiero potem jest przewożony do schroniska. Przy ul. Siennej, Żeromskiego, Urzędniczej przyjmowani są tylko bezdomni trzeźwi, natomiast ci będący pod wpływem alkoholu mogą przenocować przy ulicy Żniwnej w dawnym budynku po zlikwidowanej Izbie Wytrzeźwień. Tam wszystkim osobom proponowana jest też terapia, żeby mogli wyjść z nałogu.
Jak informował dyrektor Marek Celina, pracownicy działu bezdomności mogą pomóc osobom, które straciły mieszkanie również w wyrobieniu dowodu osobistego, sporządzeniu pism urzędowych, uzyskaniu świadczeń emerytalno-rentowych, oferują zasiłki na zakup okularów, na badania lekarskie czy mogą odwiedzić opuszczonego bezdomnego w szpitalu.

Bezdomni w ciągu dnia mogą skorzystać z łaźni, pralni, ciepłego napoju przy ulicy Ogrodowej 3, a także ogrzewalni mieszczącej się przy ulicy Żelaznej 2.

Czytaj więcej o:
  • bezdomny
  • kielce
  • MOPR
  • pomoc
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Sejf z domu przedsiębiorcy zapakowali na przyczepkę i ukradli

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 411.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.