Wielka pomoc wspaniałych ludzi. Dom Kultury pomaga chorej Gosi

Dodano: 4 marca 2011, 9:00 Autor:

Czy plastikowe nakrętki, które na co dzień wyrzucamy do kosza mogą pomóc chorym dzieciom? Okazuje się, że tak. Jest to cenny surowiec, za który można kupić specjalistyczny sprzęt lub niezbędne leki. Przez całe ferie w Kozienickim Domu Kultury były one zbierane dla 10-letniej Małgosi Murawskiej z Wolanowa.
Michał Winsztal, lider klubu "Skrzydła” zachęca do uczestnictwa w akcji. - Nie wymaga to ponoszenia żadnych kosztów, nakrętki nie zajmują dużo miejsca, a zbieranie ich daje komfort pomocy komuś – zaznacza.

Michał Winsztal, lider klubu "Skrzydła” zachęca do uczestnictwa w akcji. - Nie wymaga to ponoszenia żadnych kosztów, nakrętki nie zajmują dużo miejsca, a zbieranie ich daje komfort pomocy komuś – zaznacza. (fot. archiwum Domu Kultury)

Przyłącz się do akcji

Jeśli chcesz wziąć udział w akcji wystarczy, że zaczniesz zbierać plastikowe nakrętki (z napojów, szamponów, lakierów do włosów, past do zębów czy płynów do płukania) i przyniesiesz je do siedziby Domu Kultury w Kozienicach imienia Bogusława Klimczuka, znajdującego się przy Alei 1 Maja 8, gdzie zaraz przy wejściu ustawiony jest specjalny pojemnik.

W czasie dwutygodniowej akcji charytatywnej, ogłoszonej przez Młodzieżowy Klub Wolontariatu Skrzydła, działający przy Kozienickim Domu Kultury udało się zebrać aż dziesięć 120 litrowych worków nakrętek.

- O akcji zbierania nakrętek dowiedzieliśmy się od Joanny Kaliszewskiej ze szkoły podstawowej numer 34 w Radomiu – informuje Agnieszka Żarłak, opiekun klubu wolontariatu Skrzydła. Klub działa w Kozienickim Domu Kultury. - Znajdujemy się też w strukturach Stowarzyszenia Centrum Młodzież "Arka” z Radomia i to właśnie przez nich zostaliśmy poproszeni o przyłączenie się do akcji pomocy dla Małgosi.

BEZINTERESOWNA POMOC

Dziewczynka, dla której prowadzona jest zbiórka, od urodzenia wymaga stałej opieki. Pomysłodawczynią i inicjatorką takiej formy zbiórki pieniędzy na opiekę dla niej jest Dorota Izbicka, wieloletnia rehabilitanta Małgosi. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę również na terenie Kozienic.

- Uważam, że fenomenem akcji jest to, że nie zbiera się pieniędzy, tylko nikomu niepotrzebne, zużyte korki i nakrętki – mówi Michał Winsztal, lider klubu "Skrzydła”. – Nie wymaga to ponoszenia żadnych kosztów, nie zajmują one dużo miejsca, a zbieranie ich daje komfort pomocy komuś. Przecież w każdym gospodarstwie domowym wyrzucamy ich setki. Teraz mamy już nawyk odkręcania ich i przynoszenia do Domu Kultury - dodaje.

Możesz pomóc

Darowizny na rzecz Gosi można wpłacać na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą” Bank Pekao S.A. I/Warszawa 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 z dopiskiem 11279 Małgorzata Murawska Natalia – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
Można również przekazać 1 procent podatku na rzecz Małgosi, wystarczy w zeznaniu wskazać KRS fundacji 0000037904 a w polu informacje uzupełniające: 11279 Murawska Małgorzata Natalia.

ZBIERAJĄ AŻ DO WAKACJI

Pojemnik na nakrętki jest umieszczony tuż przy wejściu do Domu Kultury. - Siedząc w swoim gabinecie co chwilę słyszę łoskot przesypywanych plastikowych korków i cieszę się, że inicjatywa młodzieży spotkała się z tak miłym przyjęciem i szerokim odzewem ze strony kozieniczan – cieszy się Elwira Kozłowska, dyrektor Domu Kultury.

Przekazanie pierwszej partii nakrętek, zebranych w trakcie feryjnej zbiórki, zostało zaplanowane na dziś. – Ma się u nas pojawić tata Gosi i zabrać wszystkie te worki. Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać jeszcze wiele takich worków. Jednocześnie dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji. Jak widać zakrętki nakręcają i zataczają coraz większe kręgi – dodaje ze śmiechem pani dyrektor.

Czytaj więcej o:
  • Dom Kultury
  • Gosia Murawska
  • Kozienice
  • nakrętki
  • zbiórka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy powiat kozienicki może rozwinąć się gospodarczo?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 37.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.