Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Finał konkursu "Poznajemy ojcowiznę"

Dodano: 5 marca 2011, 12:00 Autor:

W Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Słowackiego 17 zebrali się uczestnicy eliminacji regionalnych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy ojcowiznę".
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne  I miejsce zajęła ekipa z V Liceum Ogólnokształcącego imienia Traugutta: Kamila Cieślak, Dominika Żyra, Aleksandra Nems i Michał Sowa. W imieniu grupy nagrody odebrały Dominika Żyra i Aleksandra Nems.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne I miejsce zajęła ekipa z V Liceum Ogólnokształcącego imienia Traugutta: Kamila Cieślak, Dominika Żyra, Aleksandra Nems i Michał Sowa. W imieniu grupy nagrody odebrały Dominika Żyra i Aleksandra Nems. (fot. Barbara Koś)

W kategoria prace multimedialne I miejsce zajął zespół: Agnieszka Dąbrowska i Mateusz Pardela z I LO imienia Mikołaja Kopernika.

W kategoria prace multimedialne I miejsce zajął zespół: Agnieszka Dąbrowska i Mateusz Pardela z I LO imienia Mikołaja Kopernika. (fot. Barbara Koś)

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 39 prac pisemnych i 3 multimedialne przygotowanych przez 64 uczniów z 16 szkół.

W kategorii "szkoły podstawowe – I miejsce ex aequo zajęły Karolina Walczak z Jasieńca i Karolina Pająk z Bogucina – prace indywidualne oraz zespół: Natalia Adamczyk i Julia Pietrzak z Jasieńca – prace zespołowe

W kategorii szkoły gimnazjalne I miejsce przyznano Mateuszowi Kobyłce z Rusinowa a w kategorii "Prace zespołowe” - Sylwii Umerle, Łucji Przanowskiej i Martynie Kulecie z Mariówki.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne I miejsce zajął Kacper Tabor z Mariówki a w kategorii "prace zespołowe” I miejsce przyznano zespołowi w składzie: Kamila Cieślak, Dominika Żyra, Aleksandra Nems, Michał Sowa z Radomia.

W kategoria prace multimedialne zwyciężył zespół w składzie: Agnieszka Dąbrowska, Mateusz Pardela z Radomia

Nagrody specjalne "Za wytrwałość” czyli za wielokrotny udział w konkursie otrzymali: Jakub Falkiewicz z Radomia i Monika Żurawska z Jasieńca.

Prace laureatów I miejsc zgłoszono na etap wojewódzki konkursu, który odbędzie się w Warszawie.

W bieżącym roku, zadaniem jury, na konkurs wpłynęło wiele prac o zróżnicowanej tematyce. Ich forma była również różnorodna.

Komisja konkursowa doceniając wkład pracy w przygotowanie poszczególnych opracowań zauważyła również duże zaangażowanie ze strony opiekunów: nauczycieli oraz rodziców, a nawet dziadków uczniów, za co składa im serdeczne podziękowanie.

Specjalne podziękowania otrzymali nauczyciele, którzy od wielu lat promują konkurs i sprawują opiekę merytoryczną nad uczniami biorącymi w nim udział. To Marzena Papis, Mariola Gębska,Wiesława Rusin, Bożena Chrobak, Kazimiera Woźniak, Ewa Kutyła i Iwona Nabzdyk.

Celem konkursu "Poznajemy ojcowiznę” jest poznawanie Ziemi Ojczystej, jej przeszłości i dnia dzisiejszego. Także - pogłębianie wiadomości o miejscu zamieszkania i różnych zakątkach kraju poznawanych indywidualnie lub zespołowo podczas wędrówek. Konkurs ma rozwijać wśród dzieci i młodzieży umiejętności dostrzegania walorów krajoznawczych i kulturowych swojego regionu, a potem dokumentowanie poznawanych obiektów przy pomocy fotografii, rysunku czy nagrań.

Czytaj więcej o:
  • eliminacje
  • konkurs
  • podsumowanie
  • region
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy weźmiesz udział w referendum 6 września?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 83.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.