Remisowa inauguracja w Nowej Dębie (zdjęcia)

Grzegorz Lipiec
Paweł Nowak (w czerwonej koszulce) był wyróżniającym się zawodnikiem niedzielnego spotkania pomiędzy Stalą Nowa Dęba a Piastem Tuczempy. Grzegorz Lipiec
W pierwszym meczu rundy wiosennej czwartej ligi podkarpackiej Stal Nowa Dęba zremisowała u siebie z Piastem Tuczempy 1:1.

Jacek Kościelny, pomocnik Stali Nowa Dęba:

- Debiut w Stali Nowa Dęba uważam za udany. Zdobyliśmy jeden punkt, ale mogliśmy to wygrać. Zanim Paweł Nowak trafił do siatki rywali miałem stuprocentową okazję, ale ją zmarnowałem. W następnych meczach trzeba będzie powalczyć o trzy punkty i walczyć o górną część tabeli.

Stal Nowa Dęba - Piast Tuczempy 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Mirosław Jabłoński 37, 1:1 Paweł Nowak 75.

Stal: Kunat - Dudziak, Pastuła, Dudek, Horodeński - Uznański, Wolan, Milanowski (46 Kowal), Kościelny (80 Marut), Urbaniak - Nowak.

Piast: Karnas - Kud, Noga, Jabłoński (70 Adamarek), Szuflita - Walczak (51 Pasaj), Kwaśny, Sas, Czub - Olcha (80 Gilarski), Hajduk (50 Iwański).

Żółte kartki: Dudziak, Horodeński, Pastuła (Stal). Sędziował: Dawid Wierdak z Krosna. Widzów: 250.

Piłkarze czwartoligowej Stali Nowa Dęba w pierwszej kolejce spotkań rundy wiosennej podejmowali na własnym boisku Piast Tuczempy.

Od pierwszych minut spotkania to nowodębianie częściej byli przy piłce, ale efektów w postaci sytuacji podbramkowych nie było, aż do 20 minuty. Właśnie wtedy groźne uderzenie z linii 16 metrów oddał Mateusz Urbaniak. Piłka o centymetry minęła lewy słupek bramki gości strzeżonej przez Mateusza Karnasa. Po chwili spudłował Paweł Nowak, którego idealnym dośrodkowaniem obsłużył Jacek Kościelny, debiutant w barwach Stali. Piast odpowiedział silnym strzałem Grzegorza Hajduka, przy którym swój kunszt bramkarski pokazał Piotr Kunat, golkiper gospodarzy. W 37 minucie spotkania bramkarz Stali nie miał już żadnych szans na skuteczną interwencję. Po serii błędów linii obrony silnym i precyzyjnym strzałem popisał się obrońca Mirosław Jabłoński, a piłka zatrzymała się w siatce gospodarzy.

Nowodębianie rzucili się do odrabiania strat, ale razili brakiem skuteczności. Swojej szansy nie wykorzystał jeszcze w pierwszej połowie Tomasz Wolan, kolejny debiutant w barwach Stali. Najlepszą okazję do wyrównania zmarnował, jednak w 71 minucie spotkania Kościelny. Dopiero w 75 minucie aktywny od początku meczu Nowak w podbramkowym zamieszaniu zachował "zimną krew" i pokonał bramkarza gości.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Stal Nowa Dęba zremisowała u siebie z Piastem Tuczempy 1:1.