Lekkoatleci z Ostrowca startowali w biegach przełajowych w Końskich

/dor/
Trener Kazimierz Jaros ze swoimi podopiecznymi, którzy startowali w Końskich - Karoliną Mierzejewską i Damianem Dudenko. D. Kułaga
Lekkoatleci z Ostrowca Świętokrzyskiego startowali w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych oraz kwalifikacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się w Końskich. W imprezie rywalizowało blisko 300 lekkoatletów.

Gościem specjalnym zawodów był czołowy polski lekkoatleta Adam Kszczot, halowy mistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 800 metrów. Do Końskich przyjechał ze Spały, gdzie przebywał na zgrupowaniu kadry narodowej. Na zawodach był też jego trener Stanisław Jaszczak.

Z lekkoatletów MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski najlepiej spisała się Karolina Mierzejewska, która wygrała jeden z biegów dodatkowych - na 2000 metrów juniorek. Uzyskała czas 8 minut i 33 sekundy.

Na dystansie 5000 metrów juniorów młodszych rywalizowali dwaj podopieczni trenera Kazimierza Jarosa. Na dziewiątej pozycji sklasyfikowany został Tomasz Adamski z wynikiem 19:41, a na dziesiątej Tomasz Cieślik - 19:55. W biegu na 2000 metrów młodzików ósme miejsce zajął Damian Dudenko, który uzyskał czas 8 minut i 1 sekunda. Wygrał Sławomir Kuc z Pegaza Opoczno. -To był pierwszy start Damiana. Zadeklarował, że będzie teraz regularnie trenował. A jest to naprawdę ciekawy chłopak, widać, że ma talent do biegania - mówił Kazimierz Jarosa, trener lekkoatletów MUKS THM Ostrowiec.

W klasyfikacji klubowej młodzików MUKS THM Ostrowiec został sklasyfikowany na 22. pozycji, razem z KKL Kielce i Akweduktem Kielce - wszyscy zgromadzili po 2 punkty. W klasyfikacji klubowej juniorów młodszych 15. pozycję zajęły trzy kluby z dorobkiem 4 punktów - MUKS THM Ostrowiec, Juventa Kobex Starachowice i Żaczek Połaniec.