Nowy blok socjalny w Sandomierzu oddany lokatorom

Dodano: 28 marca 2011, 15:30 Autor:

Lokatorzy nowego bloku socjalnego otrzymali wczoraj klucze. Wśród mieszkańców budynku znajdującego się przy ulicy Trześniowskiej są powodzianie.

W otwartym wczoraj budynku znajduje się 28 mieszkań jedno – i dwupokojowych. Każde jest opomiarowane, ma łazienkę i aneks kuchenny.

W bloku zakwaterowane zostaną nie tylko osoby z wyrokami eksmisyjnymi, którym miasto musi zapewnić lokale socjalne. Będzie tam mieszkać również, do czasu zakończenia remontów w swoich domach, ponad 10 powodzian.

Państwo Kochowcy, poszkodowani w powodzi, przenieśli się na Trześniowską z akademika przy ulicy Portowej. - Nasz dom znajduje się niedaleko. Mieszkając tutaj, będziemy mogli bez problemu kończyć odbudowę – powiedzieli państwo Kochowscy.

Pani Krystyna czekała w kolejce na lokal komunalny. - Czekałam ponad trzy lata. Do tej pory wynajmowałam mieszkania, co sporo mnie kosztowało. Mam dzieci, tułanie się po wynajmowanych mieszkaniach nie było dobre ani dla mnie ani dla nich. Teraz będziemy na swoim - podkreśliła pani Krystyna.

Oprócz bieżących rachunków, lokatorzy będą musieli płacić czynsz w wysokości 1,33 złotego za metr kwadratowy mieszkania.

Blok został w całości zbudowany za pieniądze miasta. Kosztował 1,4 miliona złotych. Koszt, podkreślił burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski, był rekordowo niski, cena jednego metra wyniosła 1345 złotych. To o około 400 złotych mniej niż w przypadku oddanego trzy lata temu budynku socjalnego przy ulicy Lubelskiej.

Oddanie bloku przy ulicy Trześniowskiej pierwotnie było planowane na jesień ubiegłego roku. Plany pokrzyżowała powódź, która nie oszczędziła również tego budynku.

- Wkrótce tuż obok wybudowany zostanie drugi blok. Mamy już rządową promesę na budownictwo socjalne – poinformował burmistrz Borowski.

Na budowę mieszkań socjalnych Sandomierz otrzyma 7,2 miliona złotych. To pieniądze z puli na usuwanie skutków powodzi.

Przy ulicy Lubelskiej ma powstać 13 mieszkań dla rodzin romskich, które mieszkają obecnie w barakach na Krukowie. Będą to dwa jednokondygnacyjne budynki.

Czytaj więcej o:
  • blok
  • sandomierz
  • socjalny
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Zderzenie w Sandomierzu. Osobówka zahaczyła o ciężarówkę

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 138.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.