Są pieniądze na wyposażenie wiejskich świetlic

Dodano: 28 marca 2011, 14:15 Autor:

Świetlice prowadzone przez Kolo Gospodyń Wiejskich z Zalesia Gorzyckiego oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Trześń dostały pieniądze na wyposażenie zniszczonych pomieszczeń. Społecznicy nie kryję, że dzięki darczyńcom mieszkańcy popowodziowych terenów, będą mogli przyjść do świetlicy, by napić się herbaty lub wysłuchać koncertu.
Pieniądze przekazano w poniedziałek w tarnobrzeskim starostwie. Od lewej Stanisław Baska, koordynator programu, Ewa Duma i Halina Kapała z Trześni, Danuta Mysza z Zalesia Gorzyckiego oraz Mirosław Pluta, tarnobrzeski starosta.

Pieniądze przekazano w poniedziałek w tarnobrzeskim starostwie. Od lewej Stanisław Baska, koordynator programu, Ewa Duma i Halina Kapała z Trześni, Danuta Mysza z Zalesia Gorzyckiego oraz Mirosław Pluta, tarnobrzeski starosta. (fot. Klaudia Tajs)

- Wiejskie świetlice na terenach dotkniętych powodzią muszą działać, bo właśnie tam mieszkańcy mogą oderwać się od szarej codzienności – przekonuje Danuta Mysza, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu Gorzyckim. - To miejsce, w którym ludzie zapominają o swoich problemach i bolączkach. Tam mogą napić się herbaty czy obejrzeć występ zespołu muzycznego. Ostatnio zorganizowałyśmy Dzień Kobiet. Przyszło ponad 70 osób. Po ósmym marca, panowie pytają, kiedy zorganizujemy Dzień Chłopa, bo też chcieliby sobie posiedzieć w świetlicy.

ZE WSKAZANIEM DLA ŚWIETLIC

Stanisław Baska, koordynator programu "Solidarni dla Powodzian”, jaki rozpoczął działalność po ubiegłorocznej powodzi przy Stowarzyszeniu Katolickim w Zaleszanach, przypomina, że od maja ubiegłego roku do stowarzyszeń i organizacji działających na terenie popowodziowym skierowano aż 200 tysięcy złotych. – Wspólnie z gminą Zaleszany, Baranów Sandomierski, Nową Dębą, Gorzycami i Pysznicą realizujemy program "Młodzi gniewni dla nas pewni” – tłumaczy koordynator. - Kiedy nieszczęście dotknęło nasze tereny uznaliśmy, że pieniądze z tego programu przeznaczymy na pomoc dla świetlic i organizacji z tych pięciu miejscowości.

Spotkanie w tarnobrzeskim starostwie organizowano po tym, jak na koncie stowarzyszenia pojawiły się dwie wpłaty dedykowane przez sponsorów dla miejscowości Trześń i Zalesie Gorzyckie. – Dla świetlicy w Zalesiu Gorzyckim mamy 7 tysięcy złotych, dla świetlicy z Trześni 14 tysięcy złotych – podliczał Stanisław Baska. - Mam nadzieję, że pieniądze pozwolą państwu chociaż w części odnowić pomieszczenia i kupić najpotrzebniejsze urządzenia, które zabrała woda.

NA TALERZE I PLAC ZABAW

Danuta Mysza, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu Gorzyckim, nie kryje, że 7 tysięcy złotych, powoli przywrócić do życia świetlicę, w której koło, organizowało szereg lokalnych inicjatyw. – To spotkania dla dzieci, dożynki, czy występy zespołów ludowych – wyliczała. - Woda zabrała nam lodówkę, kuchnię, naczynia i krzesła. Przed nami długa droga zanim pomieszczenie zostanie odremontowane i wyposażone. Zbieramy każdą złotówkę, bo dziś mamy dwa zalane stoły i ławeczki.

Z pieniędzy cieszą się także przedstawicielki Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Trześń, które otrzymały 14 tysięcy złotych. Stowarzyszenie działa od pięciu lat. Zrzesza 15 osób. W harmonogramie imprez jest doroczny piknik dla mieszkańców, dzień dziecka. – Naszym marzeniem jest zrobienie ogródka jordanowskiego – planuje Ewa Duma, wiceprezes stowarzyszenia. – Chciałybyśmy także wyposażyć świetlicę. Czy wystarczy? Zobaczymy.

Czytaj więcej o:
  • świetlica
  • Trześń
  • Zalesie Gorzyckie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kto jest najlepszym radnym w gminie Grębów [koniec]

wyniki głosowania
Liczba głosów: 169.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.