McDonald's powstaje w Tarnobrzegu (zdjęcia)

Dodano: 30 marca 2011, 11:45 Autor:

Jesienią na tarnobrzeskim osiedlu Dzików zostanie oddana do użytku Restauracja McDonald's oraz stacja benzynowa. Kilka dni temu rozpoczęły się pierwsze prace przy obu inwestycjach.
McDonald's w Tarnobrzegu budowany jest u zbiegu ulic Sikorskiego i Wiejskiej na osiedlu Dzików. Restauracja powinna być gotowa na jesieni tego roku.

McDonald's w Tarnobrzegu budowany jest u zbiegu ulic Sikorskiego i Wiejskiej na osiedlu Dzików. Restauracja powinna być gotowa na jesieni tego roku. (fot. Grzegorz Lipiec)

O budowie restauracji McDonald's w Tarnobrzegu mówiło się już od kilku lat, wymieniając przy okazji wiele możliwych lokalizacji. Ostatecznie przedsiębiorcy z McDonalds'a zdecydowali się wybudować swoją restaurację na tarnobrzeskim osiedlu Dzików.

ZAGOSPODAROWANE PUSTKOWIE

Fastfoodowy gigant kupił od Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej półtora hektara ziemi u zbiegu ulic Sikorskiego oraz Wiejskiej na tarnobrzeskim Dzikowie za 4 miliony złotych.

Prezes Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Tomasz Lenard był zadowolony z wyniku przetargu, ale najbardziej cieszy się z tego, że teren, który do tej pory nie był użytkowany zostanie zagospodarowany w ciekawy sposób. - To, że w Tarnobrzegu powstanie McDonald's jest sukcesem mieszkańców naszego miasta, a nie jakichkolwiek władz w spółdzielni - mówi Tomasz Lenard.

Pierwsze prace przy budowie restauracji rozpoczęły się kilka dni temu. Pracownicy firmy Halemski ogrodzili teren, a wywrotkami wywożona jest zbędna ziemia. Budowa będzie prowadzona w iście ekspresowym tempie, bo już we wtorek wykopano miejsce pod fundamenty obiektu.

KORZYSTNA NOWOŚĆ

Restauracja zostanie otwarta we wrześniu, a cała inwestycja przyniesie Tarnobrzegowi wymierne korzyści. Zatrudnienie w restauracji znajdzie kilkanaście osób, a pieniądze pozyskane przez spółdzielnie ze sprzedaży gruntu mogą być spożytkowane na inne inwestycje.

Z inwestycji zadowolony jest także Wojciech Wąsik, przewodniczący Rady Osiedla Dzików. - To jest wspaniała sprawa dla naszego osiedla, które trzeba nieco ożywić - mówi Wojciech Wąsik. - Do restauracji zaglądać będą zarówno mieszkańcy Tarnobrzega, ale także i kierowcy przejeżdżający przez nasze miasto.
Tuż obok McDonalds'a powstanie jeszcze stacja benzynowa.

Czytaj więcej o:
  • budowa
  • McDonald's
  • Tarnobrzeg
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kto jest najlepszym radnym w gminie Grębów [koniec]

wyniki głosowania
Liczba głosów: 169.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.