Dom Kultury w Kozienicach zaprasza na wystawę malarstwa

Dodano: 1 kwietnia 2011, 11:12 Autor:

Trzy panie zaprezentowały swoje prace.
W trakcie wernisażu nie zabrakło toastu wzniesionego symboliczną lampką szampana oraz życzeń i upominków dla autorek wystawy. Na zdjęciu od lewej: Genowefa Śledź, Elwira Kozłowska, Helena Szamańska i Eugenia Kuna.

W trakcie wernisażu nie zabrakło toastu wzniesionego symboliczną lampką szampana oraz życzeń i upominków dla autorek wystawy. Na zdjęciu od lewej: Genowefa Śledź, Elwira Kozłowska, Helena Szamańska i Eugenia Kuna. (fot. Dom Kultury)

W Galerii Kozienickiego Domu Kultury otwarto zbiorową wystawę malarstwa. Swoje prace zaprezentowały trzy panie: Eugenia Kuna, Helena Szamańska i Genowefa Śledź.

Wystawa, to zbiór prac malarskich, pasteli i wyrobów koronkarskich. Autorki należą do grupy twórczej "Vena” działającej przy Kozienickim Domu Kultury. Sztuka jest ich wielką pasją i poświęcają jej każdą wolną chwilę.

- Kozienicki Dom Kultury jako instytucja kultury gminy Kozienice funkcjonuje od 1 stycznia bieżącego roku – przypomniała w czasie otwarcia wystawy Elwira Kozłowska, dyrektor placówki. – Ogromnie się cieszę, że pierwsza wystawa, jaką otwieramy w nowych strukturach, prezentuje dorobek twórców działających w naszej placówce już od wielu lat.

Wystawę można oglądać w Kozienickim Domu Kultury do końca maja. Komisarzem jest Agnieszka Piwkowska, plastyk Domu Kultury, a równocześnie opiekun grupy twórczej VENA.

W uroczystym otwarciu wernisażu uczestniczyli rodzina, przyjaciele artystek, lokalni twórcy oraz zaproszeni goście w tym przedstawiciele delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu Adolf Krzemiński i Stefan Rosiński.

Czytaj więcej o:
  • Dom Kultury
  • Kozienice
  • sztuka
  • wystawa
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy powiat kozienicki może rozwinąć się gospodarczo?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 37.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.