Serwis jest częścią portalu portal regionalny

edukacja » Edukacja

dodano: 11 kwietnia 2011, 15:33

tagi:kielceprzedszkolewolne miejsca

Lista wolnych miejsc w kieleckich przedszkolach

Piotr Burda

Tylko 14 miejsc zwolniło się w kieleckich przedszkolach po pierwszym etapie naboru. – Dla wszystkich starczy miejsca – uspokaja Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc.

Lista wolnych miejsc pojawiła się w poniedziałek, tuż po godzinie 14. Do 8 kwietnia rodzice dzieci, które w ubiegłym tygodniu znalazły się na liście przyjętych mieli potwierdzić wolę posłania dziecka do przedszkola. Na tej powstała lista wolnych miejsc. Lista ta jest bardzo krótka, bo wolne miejsca pojawiły się tylko w siedmiu przedszkolach i jest ich w sumie 14. Tymczasem na wolne miejsca oczekuje 563 dzieci, które nie znalazły się w ubiegłym tygodniu na listach przyjętych.

– To wcale nie oznacza, że nie będzie dla nich miejsc w przedszkolu. Nabór trwa dalej i jestem przekonany, że pod koniec sierpnia znajdzie się miejsce dla wszystkich. Będziemy też przyjmować dzieci spoza Kielc – mówi Andrzej Sygut. Wielu dzieciaków jest bowiem zapisanych zarówno z przedszkolu, jak i szkole i pod koniec wakacji będzie musiało podjąć ostateczną decyzję. Część rodziców też w ostatniej chwili rezygnuje z przedszkola, gdyż udaje im się zorganizować inną opiekę dla dziecka. W ostateczności urząd miasta może zwiększyć liczbę dzieci w niektórych grupach przedszkolnych.

Wolne miejsca w kieleckich przedszkolach: stan na 11 kwietnia 2011. Przedszkole samorządowe nr 4 przy ulicy Kujawskiej – 2 miejsca, przedszkole nr 6 przy ulicy Bukowej – 2 miejsca , przedszkole nr 14 przy ulicy Kalcytowej – 4 miejsca, przedszkole Sióstr Salezjanek przy ulicy Chęcińskiej – 3 miejsca, przedszkole nr 25 przy ulicy Wojewódzkiej, przedszkole nr 39 na os. Barwinek (obok basenu) i przedszkole nr 43 przy ul. Astronautów – po jednym miejscu.

Zainteresowani rodzice muszą bezpośrednio skontaktować się z przedszkolem posiadającym wolne miejsca. Listę wolnych miejsc i bieżące informacje można znaleźć na stronie internetowej kielce.vnabor.pl

Sonda

Brak ankiety.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015