Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Realizują projekt "Szkoła Równych Szans II edycja"

/wit/
To jedno z ulubionych zajęć, bo łączy naukę z zabawą. Od lewej: Kinga Mróz, Aleksandra Młyńska, Patrycja Rutkowska, Zuzanna Stańczyk, Michał Krukowski, Igor Grudziński, pedagog Małgorzata Łata, Kornelia Pryciak.
To jedno z ulubionych zajęć, bo łączy naukę z zabawą. Od lewej: Kinga Mróz, Aleksandra Młyńska, Patrycja Rutkowska, Zuzanna Stańczyk, Michał Krukowski, Igor Grudziński, pedagog Małgorzata Łata, Kornelia Pryciak. archiwum szkoły
Wyrównane szanse edukacyjne, wsparcie pedagogiczne i psychologiczne oraz podniesienie jakości nauczania. To główne cele projektu, który realizują miasto i gmina Lipsko oraz Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Antoniego Gustawa Bema w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Projekt nosi nazwę "Szkoła Równych Szans II edycja". Jest współfinansowany przez Unię Europejską. Czas realizacji projektu przypada na okres od października ubiegłego roku do lipca 2011. Jego wartość opiewa na 92 tysiące 650 złotych.

- Celem ogólnym naszego projektu jest wsparcie pedagogiczno-psychologiczne uczniów a także uzupełnienie i rozszerzenie oferty edukacyjnej szkoły poprzez podniesienie jakości nauczania - mówi Bożena Kopcińska, dyrektor szkoły.

Zadaniu towarzyszą również cele szczegółowe. Chodzi między innymi o wyrównanie szans edukacyjnych u uczniów poprzez prowadzenie zajęć wyrównawczych. Takie spotkania od razu przynoszą efekty, a odzwierciedlają to lepsze oceny w dzienniku.

Kolejnym zadaniem, na którym skupiają się uczestnicy projektu jest przeciwdziałanie przemocy w szkole i poza nią, a także zwiększenie motywacji uczniów do nauki. To również dostępność do wiedzy dzięki nowym pomocom dydaktycznym i zwiększenie atrakcyjności zajęć z wdrożeniem nowych form nauczania.

W ramach projektu uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego "Engish Club".

- Utworzyliśmy zespół z matematyki dla uczniów z klas IV, V, VI a także z języka polskiego. Działa koło zainteresowań z matematyki i języka polskiego dla uczniów z klas IV - VI. Nasi uczniowie pojadą na jednodniowe wycieczki edukacyjno-wychowawcze zatytułowane "Zobaczyć, poznać, polubić". Chętnie uczestniczą też w zajęciach pozalekcyjnych poszerzających wiedzę przyrodniczą - mówi Teresa Gałek, koordynator projektu.

A co o zajęciach sądzą uczniowie?

- Chodzę na kółko z języka polskiego i jestem zadowolona. Dzięki rozwiązywaniu trudniejszych testów, jestem w stanie przygotować się do olimpiad i konkursów - cieszy się Angelika Kłódka.
Damian Więcław chwali zajęcia "Spójrz inaczej". - Uczą mnie one przede wszystkim jak być dobrym dla innych ludzi - podkreśla uczeń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie