Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II dla młodzieży w Zięblicach

Dodano: 13 kwietnia 2011, 9:00 Autor:

"Znam Jana Pawła II” – to hasło Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II dla młodzieży, jaki odbył się w Zięblicach koło Kazimierzy Wielkiej.
Pierwsza trójka papieskiego konkursu w Zięblicach.

Pierwsza trójka papieskiego konkursu w Zięblicach. (fot. Adam Ligiecki)

– Głównym celem konkursu było uczczenie pamięci oraz wyrażenie uczuć i przywiązania do Ojca Świętego Jana Pawła II, w związku ze zbliżającą się Jego beatyfikacją – mówi Dorota Noszczyk, dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej w Zięblicach.

Projekt adresowany był do uczniów klas od trzeciej do szóstej podstawówek. Zorganizowano dwa etapy konkursu: szkolny i międzyszkolny.

W piątkowym, wielkim finale w Zięblicach wzięli udział uczniowie ośmiu szkół podstawowych: z Cudzynowic, Gorzkowa, Kamieńczyc, Sieradzic, Sokoliny, Wielgusa, "jedynka” z Kazimierzy Wielkiej oraz gospodarze.

– Konkurs miał również na celu utrwalenie wspomnień związanych z osobą Jana Pawła II oraz poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii Jego powołania kapłańskiego. Ponadto konkurs przybliżył młodzieży wartości zawarte w nauczaniu Ojca Świętego – podkreśla siostra Krystella Pacyna, która opracowała regulamin i pytania konkursowe.

W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test pisemny. W ciągu 40 minut należało odpowiedzieć na 59 pytań dotyczących życia oraz pontyfikatu Papieża Polaka.

Po jednym uczniu z każdej szkoły zakwalifikowało się następnie do rozgrywki finałowej. Tu odpowiadali na wylosowane pytania pod okiem jury. Błędna odpowiedź eliminowała z konkursu.
W decydującej walce o pierwsze miejsce zmierzyli się Karolina Gałęziowska z Zięblic i Daniel Widak z Cudzynowic. Grali również "do pierwszego błędu”, tyle że... żadne z nich nie chciało ustąpić. Odpowiadali bez zarzutu na kolejne pytania, imponując rozległą wiedzą. Dopiero po kwadransie (!) Karolina mogła unieść ręce w górę na znak zwycięstwa – Daniel potknął się pechowo na papieskim błogosławieństwie "Urbi et orbi”.

– Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jesteśmy pełni podziwu dla wiedzy naszych uczniów – gratulowała nastolatkom przewodnicząca jury Edyta Mikina.

Karolina Gałęziowska, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Zięblicach, promieniała z radości. – Bardzo cieszę się z wygranej. Pytania w teście były dosyć łatwe, lecz w finale ustnym musieliśmy wykazać się dużą wiedzą. Walka z Danielem była naprawdę emocjonująca – przyznała Karolina, prezentując górę nagród: między innymi pięknie wydany album o Janie Pawle II, portret Papieża Tysiąclecia, różaniec, dwa dyplomy.

Dyplomy za udział w konkursie otrzymali wszyscy uczniowie. Były też pamiątkowe dyplomy dla nauczycieli i opiekunów. W przerwie imprezy wystąpił chórek ze szkoły w Zięblicach, śpiewając piosenki związane ż życiem Jana Pawła II. Furorę na widowni robiły stylowe, żółto-niebieskie... czapki z wizerunkiem Papieża Polaka. A na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej o:
  • jan paweł II
  • konkurs
  • młodzież
  • zięblice
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Jasnowidz wskazał, gdzie leży ciało zaginionej

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.