Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najsympatyczniejsi maturzyści w regionie! Oni mieli świetny pomysł na sukces

Antoni SOKOŁOWSKI [email protected]
Klasę III B z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Radomiu w tworzą: Klaudia Aleksandrzak, Anna Banasik, Anna Bednarczyk, Olga Białkowska, Izabela Bińkowska, Agnieszka Chętkiewicz, Dominik Czapla, Agnieszka Dąbrowska, Łukasz Derlecki, Maciej Dembowski, Daria Dobrasiewicz, Anna Fajdek, Paweł Giziński, Mateusz Heromiński, Emilia Hyc, Milena Kamieńska, Ernest Kurys, Przemysław Lisik, Rafał Małek, Ewelina Marzec, Paulina Michalczewska, Małgorzata Michalczewska, Magdalena Michalska, Aneta Piątkowska, Piotr Pietrzyk, Weronika Pionka, Bartosz Pisarek, Marcin Piwowarczyk, Rafał Podcaba, Edyta Skierczyńska, Remigiusz Stępniewski, Beata Wacławiak, Katarzyna Wójcik, Marlena Wudarczyk, Mateusz Zieliński. Ich wychowawczynią jest Elżbieta Ratuszyńska.
Klasę III B z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Radomiu w tworzą: Klaudia Aleksandrzak, Anna Banasik, Anna Bednarczyk, Olga Białkowska, Izabela Bińkowska, Agnieszka Chętkiewicz, Dominik Czapla, Agnieszka Dąbrowska, Łukasz Derlecki, Maciej Dembowski, Daria Dobrasiewicz, Anna Fajdek, Paweł Giziński, Mateusz Heromiński, Emilia Hyc, Milena Kamieńska, Ernest Kurys, Przemysław Lisik, Rafał Małek, Ewelina Marzec, Paulina Michalczewska, Małgorzata Michalczewska, Magdalena Michalska, Aneta Piątkowska, Piotr Pietrzyk, Weronika Pionka, Bartosz Pisarek, Marcin Piwowarczyk, Rafał Podcaba, Edyta Skierczyńska, Remigiusz Stępniewski, Beata Wacławiak, Katarzyna Wójcik, Marlena Wudarczyk, Mateusz Zieliński. Ich wychowawczynią jest Elżbieta Ratuszyńska. Tadeusz Klocek
Zobacz, kto wygrał w powiatach regionu radomskiego.

Klasa III b z Liceum imienia Kopernika w Radomiu zdobyła tytuł Najsympatyczniejszych Maturzystów 2011. Po zaciętym boju wywalczyła wycieczkę do Strasburga. Jak im to się udało?

Jeszcze na dwa dni przed zakończeniem głosowania byli na szóstym miejscu w rankingu regionalnym. W dniu zakończenia plebiscytu zdołali uśpić czujność rywali, by zdecydowanie zaatakować w... ostatnich kilkunastu minutach. W ten sposób młodzież z Liceum imienia Kopernika w Radomiu wygrała konkurs Maturzyści 2011!
Głosowanie na najsympatyczniejszą klasę maturalną w naszym regionie zakończyło się w poniedziałek o północy. Zwycięzcy zdobyli 3183 głosy poparcia. Zażarta walka o pierwsze miejsce trwała do ostatnich minut.

PRZEKONALI DO SIEBIE

Ludzie z III b walczyli jednak bardzo dzielnie i w pełni zasłużyli na wycieczkę do Strasburga. - Mieliśmy opracowany plan, którego trzymaliśmy się z żelazną konsekwencją - zdradza tajniki sukcesu Agnieszka Dąbrowska, jedna z autorek strategii głosowania.

To głównie dzięki pomysłom Agnieszki wszyscy mogą dziś cieszyć się sukcesem. Początkowo punkty zdobywali inni, bo na czele stawki znaleźli się i długi utrzymywali licealiści z Grójca, ale potem do walki ruszyli następni. - Cała klasa zaangażowała się w konkurs. Przekonaliśmy znajomych i rodzinę, by wsparli nas w głosowaniu. Przez dwa tygodnie zbieraliśmy fundusze na SMS-y - dodaje Agnieszka.

Niektórzy nauczyciele przyznają, że namawiali do wsparcia klasy także w swoim gronie. - Potrafili naprawdę przekonać do siebie wiele osób. Udowodnili, że są zgrani i przebojowi - uzasadnia Agnieszka Ścieglińska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Radomiu.
Jeszcze w sobotę, na dwa dni przed końcem konkursu, klasa była na szóstym miejscu w regionie, ale już w poniedziałek przeprowadziła frontalny atak na pierwsze miejsce. Rozłożyli go w czasie, a z kumulacją sms czekali z zimną krwią do ostatnich minut. Taka strategia przyniosła im pierwsze miejsce.

Sukcesu swoich uczniów nie mogła dzielić ich wychowawczyni, Elżbieta Ratuszyńska, która akurat jest na długim zwolnieniu lekarskim, ale pamięta o swoich uczniach. - To bardzo dobra klasa, której wprawdzie nie uczę, ale wiem, że tworzą ją ludzie z wieloma talentami - przyznaje dyrektor Ścieglińska.

MAJĄ WIELE TALENTÓW

Rzeczywiście, nie brakuje tam uzdolnionych osób. Agnieszka Dąbrowska od pięciu lat zajmuje się wolontariatem. - Lubię pomagać innym. Pewnie to będzie mój pomysł na życie, bo chciałabym studiować resocjalizację, lub psychologię - mówi dziewczyna.

W całej szkole działa prężnie wolontariat. Licealiści włączają się w różne akcje. Jeżdżą choćby do dzieci w Sokolnikach Mokrych. To maleńka szkoła w gminie Wieniawa, którą prowadzą rodzice.

TRÓJKA HARCERZY

W gronie uczniów są też harcerze: Klaudia Aleksandrzak, Przemysław Lisik i Magdalena Michalska. Należą do 1 Radomskiej Drużyny "Wędrowniczek Currahee". - A co znaczy to Currahee? - pytamy. - To tajemnica harcerska - odpowiadają równocześnie ze śmiechem.

Licealiści z "trzeciej be" dodają, że dziś młodzież niekoniecznie spędza czas w klubach, czy na imprezach i oni są tego dowodem. - Chodzimy po górach, nosimy ze sobą namioty, sprzęt, gotujemy obiady. To pokonywanie własnych słabości, zmęczenia, które pomaga nam uwierzyć w siebie - dodają.
Magda przyznaje, że po latach harcerstwa dziś nie jest dla niej problemem wybrać się stopem nad morze z grupą rówieśników. - Pewnie nie każdą dziewczynę w moim wieku wypuściliby z domu, a ja wiem na pewno, że sobie poradzę - dodaje.

BARTOSZ MA CELNE OKO

Z kolei Bartosz Pisarek to specjalista od celnego strzelania. Od sześciu już lat trenuje strzelectwo w klubie Vis Radom. Strzela z karabinka kbks i pneumatycznego. Ma na koncie sukcesy. W czerwcu ubiegłego roku znalazł się w kadrze Mazowsza, która wyjechała na Mistrzostwa Polski Juniorów. Znalazł się na 15. miejscu w rankingu na najlepszego zawodnika roku.

- Strzelectwo to opanowanie, precyzja. Te cechy są niezwykle istotne, nie tylko przy okazji uprawiania tego sportu - mówi Bartosz, dodając, że chce dalej uprawiać sport i ma zamiar zdawać na Akademię Wychowania Fizycznego. - Na pewno cały czas będę trenował - zapewnia.

W ŻYCIE Z TUBĄ I GITARĄ

Nie da się opisać wszystkich uczniów w klasie, bo każdy z nich to osobny rozdział. Każdy ma swoje marzenia, pasje i plany na przyszłość. Mateusz Zieliński, Rafał Małek i Emilia Hyc grają na instrumentach. - Od prawie 10 lat gram na gitarze klasycznej. Dziś już nawet nie umiem powiedzieć, dlaczego akurat ten instrument wybrałam. Lubię grać, skończyłam szkołę muzyczną i gra sprawia mi radość - mówi Emilia.

Mateusz także ukończył szkołę muzyczną I stopnia. Początkowo grał na pianinie, a potem spróbował gry na tubie. - To świetny instrument i coraz więcej utworów pisanych jest na tubę - dodaje.
Tuba Mateusza najlepiej brzmi w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej "Grandioso". Ta znana radomska orkiestra od lat zdobywa sukcesy, nie tylko na krajowych przeglądach i festiwalach. Jeździ też na Mistrzostwa Europy. Teraz na wycieczkę po kawałku Europy wybierze się cała klasa III b z "Kopernika".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie