Gimnazjaliści zwiedzali szkołę

Dodano: 24 kwietnia 2011, 14:00 Autor:

Kilkuset uczniów stawiło się w Zespole Szkół numer 2, gdzie był dzień otwarty.
Gimnazjaliści zwiedzili pracownię gastronomiczną, gdzie uczniowie Zespołu Szkół numer 2 w Przysusze uczą się przygotowywać smaczne dania.

Gimnazjaliści zwiedzili pracownię gastronomiczną, gdzie uczniowie Zespołu Szkół numer 2 w Przysusze uczą się przygotowywać smaczne dania. (fot. archiwum)

Małgorzata Bednarska, dyrektor Zespołu Szkół numer 2 imienia Ludwika Skowyry w Przysusze:

- Dzień Otwarty, to okazja dla gimnazjalistów, by zobaczyć jak wygląda nasza szkoła, co proponuje uczniom.

Trzeba po-wiedzieć, że mamy bardzo szeroką propozycję edukacyjną. Można wybrać sobie choćby kierunek typowo zawodowy, albo też liceum. Niektórzy gimnazjaliści wzięli udział w prawdziwych lekcjach i zobaczyli, jak są prowadzone.

Degustacja potraw, rozmowy z uczniami, nauczycielami, możliwość wspinania się na ściance wspinaczkowej, a także pokazy filmowe – to wszystko przygotowano dla uczniów klas III gimnazjów z powiatu przysuskiego, którzy odwiedzili Zespół Szkół numer 2 imienia Ludwika Skowyry w Przysusze.
Cała impreza została przygotowana w piątek. Goście mogli przekonać się, jak wyposażone są klasy. Dowiedzieli się, jakie są kierunki kształcenia w szkole, czego mogą oczekiwać po zakończeniu edukacji.

CIEKAWE ROZMOWY

Dyrekcja placówki, nauczyciele i uczniowie zaprezentowali różne obszary pracy szkoły. Bardzo okazale prezentował się dział gastronomiczny, który przygotowany został przez nauczycieli przedmiotów zawodowych zarówno teoretycznych jak i praktycznej nauki zawodu oraz uczniów technikum żywienia i gospodarstwa domowego i kucharza małej gastronomii.

Na miejscu gimnazjaliści mogli skosztować dania przygotowane przez uczniów na zajęciach praktycznych. Odbyły się także prezentacje zawodów: technika mechanika, technika hotelarstwa i technika ekonomisty.

Taka forma prezentacji przysuskiej szkoły spodobała się gimnazjalistom.
- Można było na miejscu porozmawiać z nauczycielami, uczniami o tym, co dobrego dzieje się w szkole, czego można oczekiwać – mówili gimnazjaliści.
Przede wszystkim gościom zostały przedstawione kierunki kształcenia zawodowego zarówno w technikach jak i szkołach zasadniczych.

NOWY KIERUNEK

Od września tego roku w Zespole Szkól numer 2 imienia Ludwika Skowyry ruszy nowy kierunek: technik usług fryzjerskich. Tu młodzież zbędzie mogła zdobywać wiedzę i umiejętności na poziomie technikum.
Gimnazjaliści nie tylko zwiedzali szkolne pracownie, ale mogli też wspinać się na ściance wspinaczkowej w hali sportowej.

Przy okazji zaprezentowały się także zakłady rzemieślnicze: cukiernia z Przysuchy, zakład piekarniczo – cukierniczy z Sadów, w których praktyczną naukę zawodu pobierają uczniowie klas zawodowych w zasadniczej szkoły zawodowej.

- Mamy nadzieję, że taka prezentacja szkoły ułatwi gimnazjalistom dokonanie właściwych wyborów dalszej drogi kształcenia - powiedziała Małgorzata Bednarska, dyrektor Zespołu Szkół numer 2 imienia Ludwika Skowyry w Przysusze.

Czytaj więcej o:
  • Dzień Otwarty
  • nauka
  • szkoła
  • uczniowie
  • zawód
  • zwiedzanie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy powiat przysuski może rozwijać się gospodarczo?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 8.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.