Bogdan Dziuba wygrał Bieg Po Zdrowie w Stalowej Woli (zdjęcia)

/ARKA/
Faworyt zawodów w Stalowej Woli, reprezentant gospodarzy Bogdan Dziuba z Victorii (z lewej), nie zawiódł i wygrał bieg główny na 5 kilometrów. Arkadiusz Kielar
Faworyt gospodarzy nie zawiódł, biegacz stalowowolskiej Victorii wpadł na metę biegu głównego na 5 kilometrów jako pierwszy z czasem 16 minut i 10 sekund.

Za zwycięzcą 23 Międzynarodowego Ulicznego Biegu Po Zdrowie z okazji Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli uplasowali się na podium zawodnicy Szkolnego Klubu Biegowego z Kraśnika, Kamil Jastrzębski i Michał Biały. Wśród pań zwyciężyła biegaczka Victorii, Anna Wójcik, przed Beatą Biernat z Witaru Tarnobrzeg i Małgorzatą Siembidą z Victorii.

W zawodach rywalizowały także dzieci i młodzież, na 250, 400 i 800 metrów. Łącznie w biegu, którego głównym organizatorem była Victoria Stalowa Wola, wzięło udział ponad 400 biegaczy. Każdy, kto ukończył bieg główny, otrzymał pamiątkowy medal z napisem "Beatyfikacja, 1.05.2011" z okazji beatyfikacji Jana Pawła II.

Więcej o stalowowolskim biegu w środowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.