Jesteś tu: Strona główna Sport Sport - lekkoatletyka Artykuł

Lekkoatletyka. Słoneczko Busko Zdrój najlepsze na „Czwartkach Lekkoatletycznych”

Dodano: 31 maja 2011, 10:14 Autor:

Bardzo dobrze radziły sobie lekkoatletki Słoneczka Busko-Zdrój w regionalnych zawodach z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”, które odbywały się w Kielcach.
Trener Zdzisław Perepiczko z zawodniczkami, które wygrały rywalizację w "Czwartkach Lekkoatletycznych”. Od lewej Dominika Burchan, Kinga Kowalska i Joanna Gozdek.

Trener Zdzisław Perepiczko z zawodniczkami, które wygrały rywalizację w „Czwartkach Lekkoatletycznych”. Od lewej Dominika Burchan, Kinga Kowalska i Joanna Gozdek. (fot. Fot. Dorota Kułaga)

Trzy zawodniczki zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych i zapewniły sobie start w finale krajowym, który w dniach 10-12 lipca odbędzie się w Warszawie.

-Dominika Burchan (rocznik 1999 - przyp. red.) w regionalnych zawodach wygrała skok w dal i bieg na 300 metrów. Zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji Grand Prix całego cyklu - z zadowoleniem mówi Zdzisław Perepiczko, trener i prezes Słoneczka Busko-Zdrój.

Na „Czwartkach” bardzo dobrze radziła też sobie Joanna Gozdek. Poprawiła rekord życiowy w biegu na 600 metrów - 1.54,00 -To jest chyba najlepszy wynik w Polsce na tym dystansie w tej kategorii wiekowej, czyli wśród zawodniczek urodzonych w 2000 roku - wyjaśnia trener Perepiczko. Udane starty zanotowała także Kinga Kowalska (rocznik 1999 - przyp. red.), również biegająca 600 metrów.

-Zawodniczki te przygotowywałem pod kątem „Czwartków”. Zależy mi na dobrym występie w Warszawie, ponieważ są to nieoficjalne mistrzostwa Polski. Prestiż tej imprezy jest bardzo duży, startuje około trzech tysięcy młodych zawodników z całej Polski. Dla nich jest to początek rywalizacji w tak mocnej obsadzie. Mam nadzieję, że pokażą się na tej imprezie z dobrej strony i włączą się do walki o czołowe miejsca w Polsce - dodaje trener Zdzisław Perepiczko.

Czytaj więcej o:
  • lekkoatletyka
  • słoneczko busko zdrój
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Andrzej Lachowski najlepszy z Polaków w Bukowej

Najczęściej czytane

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.