Serwis jest częścią portalu portal regionalny

Sport Świetokrzyskie » Sport - lekkoatletyka

dodano: 31 maja 2011, 10:14

tagi:lekkoatletykasłoneczko busko zdrój

Lekkoatletyka. Słoneczko Busko Zdrój najlepsze na „Czwartkach Lekkoatletycznych”

dor

Bardzo dobrze radziły sobie lekkoatletki Słoneczka Busko-Zdrój w regionalnych zawodach z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”, które odbywały się w Kielcach.

Trener Zdzisław Perepiczko z zawodniczkami, które wygrały rywalizację w „Czwartkach Lekkoatletycznych”. Od lewej Dominika Burchan, Kinga Kowalska i Joanna Gozdek.

(Fot. Dorota Kułaga)

Trzy zawodniczki zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych i zapewniły sobie start w finale krajowym, który w dniach 10-12 lipca odbędzie się w Warszawie.

-Dominika Burchan (rocznik 1999 - przyp. red.) w regionalnych zawodach wygrała skok w dal i bieg na 300 metrów. Zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji Grand Prix całego cyklu - z zadowoleniem mówi Zdzisław Perepiczko, trener i prezes Słoneczka Busko-Zdrój.

Na „Czwartkach” bardzo dobrze radziła też sobie Joanna Gozdek. Poprawiła rekord życiowy w biegu na 600 metrów - 1.54,00 -To jest chyba najlepszy wynik w Polsce na tym dystansie w tej kategorii wiekowej, czyli wśród zawodniczek urodzonych w 2000 roku - wyjaśnia trener Perepiczko. Udane starty zanotowała także Kinga Kowalska (rocznik 1999 - przyp. red.), również biegająca 600 metrów.

-Zawodniczki te przygotowywałem pod kątem „Czwartków”. Zależy mi na dobrym występie w Warszawie, ponieważ są to nieoficjalne mistrzostwa Polski. Prestiż tej imprezy jest bardzo duży, startuje około trzech tysięcy młodych zawodników z całej Polski. Dla nich jest to początek rywalizacji w tak mocnej obsadzie. Mam nadzieję, że pokażą się na tej imprezie z dobrej strony i włączą się do walki o czołowe miejsca w Polsce - dodaje trener Zdzisław Perepiczko.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. 2001-2014