Mistrzowie Internetu pochodzą z Radomia!

Piotr KUTKOWSKI [email protected]
Rafał Błędowski (drugi z lewej) i jego podopieczni: (od lewej)  Patryk Piekarski, Aleksandra Kozakiewicz, Marcin Witkowski
Rafał Błędowski (drugi z lewej) i jego podopieczni: (od lewej) Patryk Piekarski, Aleksandra Kozakiewicz, Marcin Witkowski Łukasz Wójcik
Drużyna "Znowu Mamy Laga" z działającego w radomskim zespole szkół ogólnokształcących imienia Jana Kochanowskiego gimnazjum 23 w Radomiu zwyciężyła w finale Olimpiady DialNet Masters i zdobyła tytuł Mistrzów Internetu 2011. Nagrodą jest dwutygodniowy wyjazd do USA i Kanady.

V Ogólnopolska Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters organizowana była w dwóch kategoriach - gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W obu startowali uczniowie zespołu szkół imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu. Reprezentacje składały się z czterech osób, opiekunem był Rafał Błędowski.

W eliminacjach wzięło udział w Polsce w sumie około 40 tysięcy osób, finał odbył się we Wrocławiu. Uczestnicy korzystając z internetu rozwiązywali 4 zadania, składające się z 29 pytań w kategorii gimnazjalnej i 62 pytań w kategorii ponadgimnazjalnej.

Radomskie drużyny były jednymi, które wystąpiły we Wrocławiu reprezentując jedną szkołę. Co więcej - zespół gimnazjalistów "Znowu mamy laga", który wystartował w wielkim finale dzięki "dzikiej karcie" zdobytej w konkursie magazynu komputerowego "CHIP" pokonał 21 innych finalistów i zdobył tytuł Mistrzów Internetu 2011.

Laureaci są uczniami 3 klasy, drużyna wystąpiła w składzie Jakub Kramek, Patryk Piekarski, Aleksandra Kozakiewicz, Marcin Witkowski

- To ogromny sukces, który został jednak poprzedzony długimi przygotowaniami i ciężką pracą - mówił nam Rafał Błędowski.

- W olimpiadzie startowaliśmy w tym samym składzie po raz drugi. Przed rokiem przeszliśmy drugi etap i traktowaliśmy to jako duże osiągnięcie. Tym bardziej cieszyliśmy się z tej wygranej - podkreślał Marcin Witkowski, który jest też finalistą Olimpiady Informatycznej.

Przed zwycięzcami teraz wakacje a po wakacjach - wyjazd na 2 tygodnie do USA i Kanady. To główna nagroda. Ale jak utrzymują organizatorzy olimpiady - firma Dialog - wygrana w DialNet Masters, oprócz mistrzowskiego tytułu i cennych nagród, to także wstęp do dalszej kariery naukowej i zawodowej.