Lekkoatletyka. Piotr Koń startował na mistrzostwach świata

dor
Piotr Koń z Fałkowa startował na mistrzostwach świata w biegach górskich w Słowenii. Zajął 25 miejsce. Fot. archiwum organizatora
Piotr Koń z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Fałków startował na mistrzostwach świata w biegach górskich na długim dystansie, które odbyły się w Słowenii. Na bardzo trudnej trasie liczącej 38 kilometrów i 300 metrów zajął 25 miejsce z czasem 3.54.36.

33. Damian Zawierucha - 4:02.20.

Zawody ukończyło 309 zawodników. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn Polska uplasowała się na piątym miejscu. Klasyfikacja drużynowa: 1. Szkocja - 10:29.25, 2. Słowenia - 10:57.20, 3. Anglia - 10.58.46, 4. Szwajcaria - 11:04.15, 5. Polska - 11:31.05. Na wynik w klasyfikacji drużynowej składał się czas trzech najlepszych zawodników z reprezentacji, w przypadku Polski Daniela Wosika, Pawła Krawczyka i Piotra Konia z Fałkowa. - Trasa była bardzo wymagająca, w sumie wystartowało około pięciuset zawodniczek i zawodników. Jestem zadowolony z 25 miejsca, które zająłem w Słowenii. Cieszę się, że była okazja sprawdzić się w rywalizacji z najlepszymi biegaczami górskimi - powiedział nam 33-letni Piotr Koń z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Fałków. Pracuje on jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej i gimnazjum w Fałkowie. Wcześniej reprezentował barwy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Jest czołowym biegaczem górskim w naszym kraju.