Bezpiecznie na wsi. Znamy zwycięzców

Dodano: 24 czerwca 2011, 17:00 Autor:

"Bezpiecznie na wsi”, to tytuł Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych z gminy Ciepielów. Pierwsze edycja wyłoniła zwycięzców. Rysunek Natalii Balcerowskiej uznano za najlepszy. Uczennica będzie reprezentować powiat lipski w etapie wojewódzkim.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów. (fot. archiwum gminy)

Laureaci

Pierwsza grupa, klasy 0-3: Pierwsze (miejsce) Natalia Balcerowska z klasy II, drugie Dominika Wietrzyńska z klasy III, trzecie Kamil Michalczyk z klasy III.
Druga grupa, klasy4-6: Pierwsze miejsce Konrad Kobylański z klasy IV, drugie Aleksandra Gębka z klasy IV, trzecie Joanna Rogozińska z klasy VI.

Konkurs, to wspólne dzieło Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i wójta gminy Ciepielów. Przeznaczono go dla uczniów publicznych szkół podstawowych z terenu gminy.

Konkurs miał na celu promowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym. Organizatorzy skupili się także na rozbudzeniu zdolności twórczych wśród najmłodszych mieszkańców wsi.

Konkurs podzielono na trzy etapy: gminny, PT KRUS i wojewódzki.

Do udziału w nim zgłosiło się 19 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wielgiem.
Dzieci wykonały kolorowe rysunki w dowolnych technikach plastycznych. Przedstawiały prace rolnicze, a także codzienne, wykonywane w gospodarstwie.

Komisja pod przewodnictwem Teresy Czuk, dyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lipsku spośród zgłoszonych prac wyłoniła laureatów. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

Praca Natalii Balcerowskiej, uczennicy klasy drugiej podstawówki w Wielgiem zdobyła uznanie komisji. Rysunek uznano za najlepszy spośród wszystkich zgłoszonych w całym powiecie lipskim. Natalia będzie reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim konkursu.

Czytaj więcej o:
  • bepiecznie
  • gmina
  • konkurs
  • Lipsko
  • nagrody
  • plastyczny
  • puchary
  • uczniowie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy powiat lipski może rozwijać się gospodarczo?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 10.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.