Wygrany sparing w Jarocinie. Korona Kielce - Calisia Kalisz 1:0

/SAW/
W pierwszym sparingu rozegranym podczas obozu Jarocinie, Korona Kielce wygrała z Calisią Kalisz 1:0. Zwycięską bramkę strzelił w 55 minucie środkowy obrońca Krzysztof Kiercz.

Trener Ojrzyński: - Były błędy, ale wygraliśmy

Korona Kielce - Calisia Kalisz 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Krzysztof Kiercz 55 min.

Korona: Małkowski (46. Małecki) - Kuzera (46. Lenart), Stano (46. Hernani), Malarczyk (46. Kiercz), Lisowski (46. Kal)- Kaczmarek (46. Bąk), Vuković (46. Lech), Jovanović (46. Lenartowski), Sobolewski (46. Janiec)- Jamróz (46. Cichos), Korzym (46. Janczyk, 80. Janiec)

Calisia: Ludwikowski (46. Frontczak) - Wiącek (72. Janicki), Czech, Lisiecki, Kupczyk (46. Maksymow) - Sowiński, Migawa (46. Lis), Świergiel (60. Frąszczak), Gościniak (56. Ciesielski) - Kempiński (67. Dziubek), Bzdęga (63. Grabowski).

Kielczanie pokonali beniaminka drugiej ligi, choć jak mówi trener Leszek Ojrzyński, jego zespół popełnił sporo błędów. Bramka padła po rzucie rożnym, gdy Paweł Kal zacentrował w pole karne i po sporym zamieszaniu piłkę do bramki skierował Krzysztof Kiercz, który po przerwie zmienił Piotra Malarczyka. Zresztą po przerwie trener Ojrzyński wymienił cały skład.

Grzegorz Opaliński będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne piłkarzy Korony - CZYTAJ WIĘCEJ

-Krzysiek wygląda nieźle, ma dużą ochotę do pracy no i strzelił gola. Jak oceniam mecz ? Było sporo błędów i to w każdej formacji. Wynik nie był ważny, ważne natomiast jest dla mnie to, jak współpracują poszczególni piłkarze i poszczególne formacje. Bo na tym właśnie polega gra w piłkę nożną, na dobrej współpracy zawodników. Tak jak wspomniałem, było jeszcze dużo błędów, ale mam nadzieję będziemy je skutecznie eliminować. Na razie są one po części zrozumiałe, gdyż mamy ciężkie treningi, więc zawodnicy są ociężali i przemęczeni. Dziś też będziemy jeszcze trenować na siłowni - stwierdził Leszek Ojrzyński, trener Korony.

Kielczanie w sobotę rozegrają kolejny sparing, ale ze znacznie bardziej wymagającym przeciwnikiem - GKS Bełchatów. Mecz z drużyną ekstraklasy, prowadzoną przez nowego szkoleniowca bełchatowian - byłego selekcjonera kadry Pawła Janasa, zaplanowany jest na godzinę 11.30 w Bełchatowie. Miejsce rozegrania spotkania może jeszcze ulec zmianie.