Piknik charytatywny pomoże kobietom po mastektomii

Dodano: 18 lipca 2011, 16:30 Autor:

Tysiąc osiemset złotych zebrały Stalowowolskie "Amazonki” na rehabilitację kobiet po mastektomii - zabiegu amputacji piersi spowodowany najczęściej rakiem piersi. Zbiórka odbyła się przy okazji pikniku rodzinnego.
Podnoszenie drewnianego kloca.

Podnoszenie drewnianego kloca. (fot. Zdzisław Surowaniec)

Halina Dąbrowska, członkini Stowarzyszenie Rehabilitacyjnego Kobiet po Mastektomii "Amazonka”:

- Stalowowolskie "Amazonki” dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tak szczytnej imprezy. Dochód w wysokości tysiąca osiemset złotych zasili Stowarzyszenie Rehabilitacyjnego Kobiet po Mastektomii "Amazonka” i przeznaczony zostanie na rehabilitację w Ustroniu Górskim.
Bieg z beczką piwa.

Bieg z beczką piwa. (fot. Zdzisław Surowaniec)

Karczma Zacisze w Jastkowicach, położona wśród zieleni i pagórków, była w niedzielę miejscem charytatywnego pikniku. Celem było uaktywnienie kobiet leczonych z powodu nowotworu piersi, propagowanie badań profilaktycznych oraz zebranie funduszy na rehabilitację

TRUDNA TRASA

W programie znalazły się Cross Rowerowy o Puchar Starosty Stalowowolskiego, zawody Jastkowicki Strog Men. Konkursy dla dzieci na temat bezpieczeństwa przeprowadzili policjanci i strażacy ze Stalowej Woli.

Trasa crossu była bardzo trudna, liczyła dla dorosłych 20 km, dla młodzieży 10 km, dla dzieci 5 km. Zwycięzcami w kategorii dorośli 18–28 lat I miejsce zajął Daniel Sudol , w kategorii 29–37 lat I miejsce zdobył Krzysztof Rojan, w kategorii od 38–45 lat I miejsce zajął Andrzej Sobiło, w kategorii od 46 lat i więcej I miejsce zdobył Mariusz Burdzy. Młodzież wiek od 10–14 lat I miejsce zajął Marcin Żuraw. Dzieci wiek od 7–9 lat – I miejsce Marcel Pietroniec. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Stalowej Woli.

LOTERIA FANTOWA

Do grillowanych kiełbas i kaszanki popijanej piwem przygrywała kapela lasowiacka pod dyrekcją Mieczysława Parucha i zespół Puls. Pieniądze wartkim strumieniem płynęły podczas loterii fantowej. Dla zainteresowanych było stoisko z materiałami informacyjnymi na temat leczenia, profilaktyki i rehabilitacji w związku z nowotworem piersi.

O tytuł Jastkowicki Stron Men 2011 walczyło sześciu zawodników w sześciu konkurencjach. Zwycięzcą został Mariusz Czerwonka. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa w której nagrodami głównymi były dwie olbrzymie maskotki mrówki ufundowane przez właścicieli marketu "STALMET” w Stalowej Woli.

Stalowowolskim "AMAZONKOM” pomagali Bractwo Turystyczne "Łazik”, właściciel Karczmy ZACISZE Roman Kuziora, The International Y's Men Club Stalowa Wola, Zbigniew Koczwara, Danuta Hlawacz, Teresa Pomarkiewicz oraz Agata Butryn - dyrektor BGŻ.

Czytaj więcej o:
  • mastektomii
  • piknik
  • Stalowa Wola
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz rządy prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka na półmetku tej kadencji? [koniec]

wyniki głosowania
Liczba głosów: 196.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.