Piknik charytatywny pomoże kobietom po mastektomii

Zdzisław Surowaniec
Podnoszenie drewnianego kloca.
Podnoszenie drewnianego kloca. Zdzisław Surowaniec
Tysiąc osiemset złotych zebrały Stalowowolskie "Amazonki" na rehabilitację kobiet po mastektomii - zabiegu amputacji piersi spowodowany najczęściej rakiem piersi. Zbiórka odbyła się przy okazji pikniku rodzinnego.

Halina Dąbrowska, członkini Stowarzyszenie Rehabilitacyjnego Kobiet po Mastektomii "Amazonka":

- Stalowowolskie "Amazonki" dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tak szczytnej imprezy. Dochód w wysokości tysiąca osiemset złotych zasili Stowarzyszenie Rehabilitacyjnego Kobiet po Mastektomii "Amazonka" i przeznaczony zostanie na rehabilitację w Ustroniu Górskim.

Bieg z beczką piwa.
Bieg z beczką piwa. Zdzisław Surowaniec

(fot. Zdzisław Surowaniec)

Karczma Zacisze w Jastkowicach, położona wśród zieleni i pagórków, była w niedzielę miejscem charytatywnego pikniku. Celem było uaktywnienie kobiet leczonych z powodu nowotworu piersi, propagowanie badań profilaktycznych oraz zebranie funduszy na rehabilitację

TRUDNA TRASA

W programie znalazły się Cross Rowerowy o Puchar Starosty Stalowowolskiego, zawody Jastkowicki Strog Men. Konkursy dla dzieci na temat bezpieczeństwa przeprowadzili policjanci i strażacy ze Stalowej Woli.

Trasa crossu była bardzo trudna, liczyła dla dorosłych 20 km, dla młodzieży 10 km, dla dzieci 5 km. Zwycięzcami w kategorii dorośli 18-28 lat I miejsce zajął Daniel Sudol , w kategorii 29-37 lat I miejsce zdobył Krzysztof Rojan, w kategorii od 38-45 lat I miejsce zajął Andrzej Sobiło, w kategorii od 46 lat i więcej I miejsce zdobył Mariusz Burdzy. Młodzież wiek od 10-14 lat I miejsce zajął Marcin Żuraw. Dzieci wiek od 7-9 lat - I miejsce Marcel Pietroniec. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Stalowej Woli.

LOTERIA FANTOWA

Do grillowanych kiełbas i kaszanki popijanej piwem przygrywała kapela lasowiacka pod dyrekcją Mieczysława Parucha i zespół Puls. Pieniądze wartkim strumieniem płynęły podczas loterii fantowej. Dla zainteresowanych było stoisko z materiałami informacyjnymi na temat leczenia, profilaktyki i rehabilitacji w związku z nowotworem piersi.

O tytuł Jastkowicki Stron Men 2011 walczyło sześciu zawodników w sześciu konkurencjach. Zwycięzcą został Mariusz Czerwonka. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa w której nagrodami głównymi były dwie olbrzymie maskotki mrówki ufundowane przez właścicieli marketu "STALMET" w Stalowej Woli.

Stalowowolskim "AMAZONKOM" pomagali Bractwo Turystyczne "Łazik", właściciel Karczmy ZACISZE Roman Kuziora, The International Y's Men Club Stalowa Wola, Zbigniew Koczwara, Danuta Hlawacz, Teresa Pomarkiewicz oraz Agata Butryn - dyrektor BGŻ.