Serwis jest częścią portalu echodnia.eu

Twoje miasto

Jedzenie i zabawa » J&Z - Artykuły

dodano: 30 lipca 2011, 13:00

tagi:GesslerKozieniceKuchenneRewolucjelokalMagnuszewRadomskieStaraKuźnia

Magda Gessler odwiedziła lokal w Magnuszewie (zdjęcia)

Anna GOGUŁA, gogula@echodnia.eu

Prowadząca popularny program "Kuchenne Rewolucje” zawitała do...

Najlepsze lokale na echodnia.eu

Jedzenie i Zabawa to popularny serwis internetowy portalu WW.ECHODNIA.EU, który łączy w sobie bazę danych o lokalach w Twoim mieście z relacjami z imprez i wydarzeń, poradnikiem kulinarnym i filmami i zdjęciami ze znanymi osobami, które są ich gośćmi. Nie ma w nim Twojego lokalu? Przyślij nam swoje zgłoszenie pod adres: radom@echodnia.eu z danymi takimi jak: miasto, nazwa lokalu, kategoria i podstawowe informacje o nim - zamieścimy je ZA DARMO (zastrzegamy prawo do edycji zgłoszeń). Jeśli będziesz chciał wyróżnić swoją ofertę wśród setek innych, skontaktuj się z Biurem Reklamy pod numerem telefonu 48 38 21 100.
Restauracja mieści się w budynku, w którym po wojnie pracował kowal. W 2005 roku została odremontowana. – Mamy kronikę, która przedstawia kolejne etapy prac – pokazują Danuta Sobczyk i jej córka Anna Rotusek.

Restauracja mieści się w budynku, w którym po wojnie pracował kowal. W 2005 roku została odremontowana. – Mamy kronikę, która przedstawia kolejne etapy prac – pokazują Danuta Sobczyk i jej córka Anna Rotusek.

(Szymon Wykrota)

Tak prezentuje się komin, który jest centralnym punktem wystroju baru i wnętrza lokalu. Głównym elementem ozdobnym są tam jabłka. Na zdjęciu z lewej: tak wyglądał komin przed "kuchenną rewolucją”.

Tak prezentuje się komin, który jest centralnym punktem wystroju baru i wnętrza lokalu. Głównym elementem ozdobnym są tam jabłka. Na zdjęciu z lewej: tak wyglądał komin przed "kuchenną rewolucją”.

Magda Gessler: Stara Kuźnia jest piękna

Zapytana na swoim profilu na Facebooku o restaurację z Magnuszewa Magda Gessler odpisała krótko: "jest śliczna”. Jeden z jej znajomych z tego serwisu dodał też zdjęcia przedstawiające odmienione wnętrze Starej Kuźni. Wywołało to wiele dyskusji, ale co najważniejsze wszystkie komentarze były pozytywne. Facebookowicze bardzo dobrze wypowiadali się też na temat kuchni. Zachwalano pyszny krem z kury z dodatkiem miodu i krupnika oraz pierogi z wiśniami.

Nowy, świeży wygląd i udoskonalone menu - to efekt pracy Magdy Gessler, która odwiedzała niedawno magnuszewską restaurację Stara Kuźnia. Od tamtej pory lokal zbiera wiele pozytywnych komentarzy i jest w nim większy ruch.

Stara kuźnia w Magnuszewie pracowała jeszcze w latach powojennych. Pracował tam kowal, ale z biegiem czasu jego usługi odeszły w zapomnienie, a budynek stał niewykorzystany. W 2005 roku w zrujnowanych pomieszczeniach zakochała się Danuta Sobczyk, obecna właścicielka restauracji. Tak powstała nowa Stara Kuźnia.

Z KUŹNI W RESTAURACJĘ

- Postanowiłam stworzyć tam miejsce, w którym każdy znajdzie dla siebie inspiracje, będzie mógł odpocząć w trakcie drogi, zasmakować domowego jedzenia, a co najważniejsze spędzić miło czas – zaznacza pani Danuta.

Budynek został odrestaurowany, a w 2007 i 2008 roku dobudowano nowe sale dla gości.

- Stara Kuźnia posiada stylowe wnętrze, nawiązujące do ciepła kowalskiego paleniska. Zdecydowałam się na połączenie drewnianych elementów ze starymi ceglanymi ścianami. W połączeniu z kominem sprawia to wrażenie ciepłego, miłego i przytulnego miejsca, w którym nie liczy się czasu – mówi właścicielka.

BRAKOWAŁO KLIENTÓW

W Starej Kuźni można zasmakować typowo domowych dań. – Naszą specjalnością są kładziochy, czyli kluski ziemniaczane podawane z gulaszem – mówi pani Danuta. - Niestety głównym minusem jest położenie restauracji. Znajdujemy się w bocznej ulicy, w pewnej odległości od trasy numer 79 Kozienice – Warszawa. Ostatnio ruch nie jest zbyt duży, dlatego liczymy, że wizyta pani Magdy przyniesie zamierzony efekt – dodaje Anna Rotusek, córka pani Danuty.

SWOJSKO I PIĘKNIE

W połowie lipca na pomoc Starej Kuźni razem z ekipą programu "Kuchenne Rewolucje” przybyła Magda Gessler.

– No i się zaczęło! Pierwszy dzień był dosyć spokojny. Pani Magda próbowała naszej kuchni, nawet za dużo nie narzekała - zdradza Ania.
Rewolucje rozpoczęły się drugiego dnia. Zmiany dotyczyły głównie kuchni i wystroju. Pojawiło się wiele kolorowych i przytulnych dodatków, które wnoszą do środka trochę nowoczesności.

- W wazonach stoją piękne kwiaty, a wokół poustawiane są skrzynki z jabłkami. W końcu to nasz regionalny produkt – opowiada pani Danuta.

Świetnie udał się też ostatni dzień wizyty pani Magdy. – Zorganizowaliśmy kolację, na którą przyjechało kilkanaście osób. Wszyscy byli zachwycenia naszymi specjałami. Tego dnia odwiedziła nas pani Barbara Sobota, sekretarz gminy Magnuszew i jej też chyba smakowało –opowiada pani Ania.

Teraz sale są przystrojone pięknymi zasłonkami, obrusami, kwiatami i oczywiście jabłkami. Na zdjęciu z lewej: przed wizytą Magdy Gessler wnętrze również było ładne, choć nieco surowe.

Teraz sale są przystrojone pięknymi zasłonkami, obrusami, kwiatami i oczywiście jabłkami. Na zdjęciu z lewej: przed wizytą Magdy Gessler wnętrze również było ładne, choć nieco surowe.

DOMINUJĄ JABŁKA

Ten czerwony owoc wita klientów już od progu. Skrzynki pełne jabłek ustawione są na zewnątrz, tuż przy wejściu. Obok drzwi stoją też
piękne lampy i biało czerwone świeczniki.

Jabłka dominują również w kuchni. - Ten produkt dodajemy niemal do każdej potrawy. Robimy z nich pyszne soki i przeciery. Dużo dań jest z grzybami. Przyznam, że klienci są zachwyceni. Co więcej, zauważamy, że mamy już większy ruch – zdradza nam pani Danuta.

CZEKAJĄ NA REWIZYTĘ

Teraz restauracja czeka jeszcze na ostatnią wizytę pani Magdy.

– Wtedy zapadnie wyrok, czy stosujemy się do jej zaleceń i czy nasza restauracja jest godna polecenia. Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze – opowiada właścicielka restauracji.

Polecane

katalog najlepszych lokali

Zobacz na głównej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015