Serwis jest częścią portalu portal regionalny

wybory » Wiadomości

dodano: 22 sierpnia 2011, 20:57

tagi:wiertekwybory do senatuwybory parlamentarne 2011

Wiertek idzie do Senatu - chce reprezentować wieś

Paweł Więcek

Były poseł, a od kilku kadencji radny miasta i gminy Skalbmierz (powiat kazimierski) Włodzimierz Wiertek niezależnym kandydatem do Senatu w okręgu południowym województwa świętokrzyskiego. Jako rolnik chce zwrócić uwagę na problemy polskiej wsi.

Wiertek swój komitet zarejestrował 11 sierpnia. Jak mówi, decyzja zapadła po analizie kandydatur zgłaszanych przez partie polityczne. – Żadna, łącznie z Polski Stronnictwem Ludowym, której reprezentantem byłem przez trzy kadencje w Sejmie, nie wystawiła chłopa. Powstała więc determinacja oddolna. Chcemy pokazać, że musi być niezależna reprezentacja wsi – wyjaśnia.

Wiertek, pełniący oprócz mandatu radnego w Skalbmierzu stanowisko wiceprezesa Świętokrzyskiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, mówi, że w kampanii wyborczej pomagają mu koleżanki z kół gospodyń wiejskich oraz koledzy związani z organizacjami rolniczymi. Jak mówi, sztabowi pod zawiadomieniem o utworzeniu komitetu wyborczego wyborców z łatwością udało się zdobyć dużo więcej niż tysiąc wymaganych podpisów. – Teraz jako pierwsi zgłosimy moją kandydaturę – zapowiada. Wiertek bardzo optymistycznie ocenia swoje szanse. – Sądzę, że przy poparciu rolników i struktur związkowych oraz przy autentycznym zaangażowaniu bezimiennych działaczy w tym typowo rolniczym rejonie województwa nie mam konkurenta – mówi.

Włodzimierz Wiertek ma 63 lata. Mieszka w Topoli. Był posłem na Sejm IX, X i I kadencji z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od kilku kadencji jest radnym miasta i gminy Skalbmierz. W poprzedniej był przewodniczącym rady. Przed wyborami samorządowymi w 2010 zawiesił działalność w Polskim Stronnictwie Ludowym. Wystartował z ramienia niezależnego komitetu i ponownie zdobył mandat radnego. Prowadzi gospodarstwo rolne. Do Senatu startuje w okręgu południowym obejmującym powiaty buski, jędrzejowski, kazimierski, konecki, pińczowski, staszowski, włoszczowski.

Znajdź kandydata w Świętokrzyskiem

Sonda

Weźmiesz udział w wyborach?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 599.

Najczęściej czytane

Zdjęcia

więcej » |

Wideo

więcej » |

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015